Pierwsze echa sesji. Jeden z listów od mieszkańca

Po ostatniej sesji otrzymałem naprawdę dużo pytań ws. stanowiska dot. telewizji TRWAM. Nie wszystkie nadają się do publikacji, a niektóre zawierały, moim zdaniem, zbyt radykalne osądy. Otrzymałem również jako członek Rady Miejskiej „gratulacje” z innego miasta. Nadawca wyraźnie „chwali” nasz samorząd za cyt. „ewenement na skalę światową, no ale cóż – ktoś pierwszy musi być”. Poniżej zamieszczam jeden z listów, ponieważ nadawca jednoznacznie prosi o interwencję i przekazanie swojego zdania pozostałym radnym.

Panie Wojtku,
Pan Radny *** powiedział na sesji, że jest głosem mieszkańców Giżycka i musi zagłosować o poparcie telewizji Trwam! To jest też w brew moim przekonaniem choć jestem katolikiem jestem przeciw czemuś takiemu. Aż jestem ciekaw ile osób w mieście było za takim projektem uchwały? Kościół nie powinien się mieszać do polityki a polityka do kościoła Rada moim zdaniem powinna być wyłączona z czegoś takiego co się wydarzyło na sesji. Wiec proszę Pana Wojtka o wstawienie uchwały do porządku
następnej Sesji Rady o odwołanie Radnych z Rady Miasta, którzy głosowali niby w moim imieniu, to jest nieprawda ja na to nie wyraziłem zgody i to godzi w mój światopogląd nie chce po prostu być wyśmiewany przez inne miasta, iż ja głosowałem za telewizją Trwam za pośrednictwem swoich Radnych. Nadmieniam, iż Radny *** zasugerował mi, że on decyduje za mnie a tak nie jest jestem wolnym człowiekiem i to czy chcę zagłosować w czymś takim to jest moja i wyłącznie prywatna sprawa (ja wierze w Boga a nie w kler i prowadzonych przez nich działalności), myślę że jest więcej osób tak myślących w mieście i oni tez nie chcieli żeby taka uchwała była zatwierdzona. Również może Pan powiedzieć wtedy na sesji, iż jest to głos społeczeństwa miasta Giżycka i oni nie chcą żeby tacy ludzie jak Pan *** i reszta z porozumienia Razem nas reprezentowali. Może również zacytować moje słowa na sesji ja się nie boje i nie mam zamiaru się bać.
z poważaniem

Dane nadawcy do mojej wiadomości, nazwisko radnego zastąpiłem gwiazdkami (***)
W. Iwaszkiewicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria, Sesje Rady Miejskiej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Pierwsze echa sesji. Jeden z listów od mieszkańca

 1. Gosia pisze:

  Rozumiem, że ludzie przede wszystkim starsi mają prawo czuć się dyskryminowani ze względu na to, iż dzisiejsza młodzież tak słabo w księża wierzy 🙂 ale już czas aby w końcu wiara była w Boga, a Kościół był dla ludzi – nie polityce!!!

 2. kate pisze:

  „Ci mieszkańcy”którzy skierowali taki list,pomylili adresata,Polska jest Państwem Świeckim ,to wszystkim bez wyjątku zapewnia KONSTYTUCJA.Sprawami wiary zajmuje się Kościół i to tam powinien być skierowany taki list(chociaż jest to też wątpliwe)Wczoraj na wiecu w Warszawie było widać jasno że nie chodzi o przekaz radia i telewizji katolickiej,tylko chodzi o twardą brutalną politykę jaką uprawia PiS i skłóca Naród chcąc doprowadzić do wcześniejszych wyborów, jakby to coś zmieniło-nie zamienia się kijka na siekierę,bo to doprowadzi do paraliżu Państwa Polskiego.Wszystkie wojny na całym Świecie jakie się toczą są przeważnie na tle religijnym ,więc ma nie przykładajmy do tego reki.

 3. moher! pisze:

  Jako autentyczny ‚moher’—- Popieram treść zawartą w liście, a także stwierdzam, że przedstawiciele ‚ firmy’ RAZEM w żadnym wypadku nie mają prawa wypowiadać się w moim imieniu!
  —Szanowna ‚Gosiu”—- nie czuję się dyskryminowany—a wręcz przeciwnie– to poczynania kleru katolickiego spowodowały,że odwróciłem się od ‚/wymoderowano – W. Iwaszkiewicz/‚ do tego stopnia,że zakazałem odprawiania guseł nad moim ‚truchłem’! Jedynie mam szacunek do wyznania Augsbursko-Ewangelickiego,które odrzuciło politykę i jest przyjazne ludziom. Wstydzę się, że K.k i władze Giżycka,uzurpowały sobie prawo do własności Wzgórza Brunona, tym samym fałszując historię co do wiary na tych terenach!
  Ps. „CÓŚ” mi śmierdzi!!!!!! ,że obecne WŁADZE giżyckie?? –za dwa/trzy lata jako wotum dziękczynne za kościelne przedwyborcze agitacje na ‚ lukratywne stolce’, ODDA na WŁASNOŚĆ —-ulicę z przyległymi terenami (pamiętacie opór na stworzenie toru crosowego !?) na których rozpoczną budowę następnej świątyni, łącznie ze wzgórzem! Widać gołym okiem —że ulica od samego początku budowy,specjalnie była budowana TYLKO pod piesze pielgrzymki!

 4. moher! pisze:

  Nie wstydzę się swoich ‚pisanych’ słów i dlatego gotów jestem odpowiadać karnie ‚za nie’.
  Zdaję sobie sprawę, że jest Pan właścicielem i ‚moderatorem’,ale myślę, że moje pisane słowa, nie są zbyt agresywne,a jedynie określeniami potocznymi,ogólnie stosowanymi.
  — Mimo wszystko muszę zgodzić się z pańskim poglądem –‚moderowania’ wpisów!
  — Pozdrawiam i podziwiam Pana i kolegów radnych, heroiczną pracę -poniekąd traktowaną, jako ”walenie głową w betonowy mur”>>ale kropla wody -drąży kamień!!