Pierwsza jaskółka…na dwa kółka

Rok temu – na sesji 24 marca 2011 r. zaproponowałem, aby przy wszelkich obiektach użyteczności publicznej zamontować stojakach na rowery. Co prawda do tej pory nie otrzymałem żadnej informacji zwrotnej, ale pojawiła się pierwsza jaskółka… A jako, że robi się coraz cieplej, mam nadzieję, że również ta jaskółka wiosnę jednak uczyni. Tytuł owej jaskółki należy zatem przyznać MOSiRowi za ustawienie stojaka przy lodowisku! Idźcie tą drogą… chciałoby się rzec…

MCSL

Urządzenie posiada logo jednego z banków. Domniemuję zatem, że zostało tam ustawione na koszt tej instytucji. Może to i właściwa droga. Kilka groszy zostało w budżecie… a przy tym pomysł został zrealizowany. I choć w zasadzie nie korzystam (na razie?) z roweru, wielkie dzięki!

MCSL

Dla przypomnienia fragment protokołu z marcowego posiedzenia Rady:

VIII sesja Rady Miejskiej (24 marca 2011 r. )

Radny W. Iwaszkiewicz (…) Kolejna rzecz to ścieżki rowerowe, jest ich coraz więcej, można więc zakładać, że korzystających z nich jest więcej. Trzeba by zatem zaplanować stojaki- przy szkołach, urzędach. Po coś te ścieżki były budowane, te rowery gdzieś trzeba postawić.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Pierwsza jaskółka…na dwa kółka

  1. kate pisze:

    Bardzo potrzebne są stojaki na rowery na ul. Nadbrzeżnej, (deptak i ścieżka rowerowa)rowerzyści nie mają gdzie postawić roweru chcący zrobić zakupy po przeciwnej stronie ścieżki rowerowej.

  2. kate pisze:

    co prawda nie na temat ale-czy nie jest to czyste marnotrawstwo sadzić kwiatki na Nadbrzeżnej przed imprezą majową,otwarcie mostu obrotowego???,przy takiej masowej imprezie zostanie to zadeptane,myślenie w tym przypadku boli.

  3. kate pisze:

    1 maj godzina 15,20 straż miejska i policja w akcji na kanale,przestawia jachty na drugą stronę kanału (po stronie zamku)