Oświadczenie

iwaszkiewicz_2014W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi moich ewentualnych przyszłych współpracowników w odniesieniu do mojej kandydatury na stanowiska burmistrza Giżycka, pragnę oświadczyć, że decyzje personalne nie zostały i nie zostaną przeze mnie podjęte przed ogłoszeniem oficjalnych wyników wyborów samorządowych.

Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że przy ewentualnym wyborze współpracowników, w tym zastępcy burmistrza, będę kierował się wyłącznie ich doświadczeniem oraz kompetencjami. Miejski ratusz nie powinien być miejscem urzędowania ludzi o wątpliwej reputacji, jak ma to miejsce obecnie.

W przypadku dodatkowych pytań, pozostaję do Państwa dyspozycji.


Wojciech Karol Iwaszkiewicz
KWW Giżyckie Porozumienie Obywatelskie

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

29 odpowiedzi na „Oświadczenie

 1. Yorguś pisze:

  Tak więc każdy czytelnik tego bloga, może czuć się do wyborów potencjalnym zastępcą burmistrza. 🙂

  • 🙂 He, „każdy” to może za dużo powiedziane… Może „wielu” jest bardziej trafne. Wydanie oświadczenia uznałem za konieczne, ponieważ zaczęły krążyć jakieś dziwne plotki. 🙂
   NIGDY z NIKIM nie rozmawiałem o JAKIMKOLWIEK wyborze współpracowników. Proszę nie wierzyć w żadne PLOTKI i z mojego upoważnienia je DEMENTOWAĆ. Zawsze przy doborze współpracowników kierowałem się wyłącznie ich kompetencjami i predyspozycjami, bo tylko takie kryteria gwarantują profesjonalne podejście do powierzonych zadań. A przecież chyba tego oczekuje się od burmistrza… 😉

 2. kate pisze:

  Tak powinna być rozumiana funkcja Burmistrza i jego zaplecza-służyć mieszkańcom,a nie rządzić wedle własnego ”widzi misie”i widzieć mieszkańców przed wyborami,robić ”cuda wyborcze”jak w całej Polsce.

 3. Piotrek pisze:

  Wreszcie ktoś z normalnym podejściem. Najpierw wynik, a potem decyzje dotyczące współpracowników bez kolesiostwa jak u Piotrowskiej.

 4. Tomasz pisze:

  Odpowiedź bardzo wymijająca, wskazująca że obecne urzędasy zostaną na swoich stołkach, nadanych z ramienia matki chrzestnej burmistrzowej. Proszę o wytłumaczenie stwierdzenia „wątpliwa reputacja”?.

 5. Szary pisze:

  Kto z urzędujący obecnie w ratuszu ma wątpliwą reputację?

  • Nie mogę przecież wprost napisać, gdyż zdaje się owe osoby startują w wyborach i nie chciałbym stracić czasu na chodzenie pod sądach w trybie wyborczym. Ale myślę, że każdy powinien wiedzieć, przez kogo nie raz musieliśmy się wstydzić. 😉

 6. Mieszkaniec pisze:

  Mam takie wrażenie, że jak dostaniesz stołek burmistrza, to będziesz wchodzić wszem i wobec w tyłek wszystkim urzędasom. Widać że kręcisz, obawiasz się, brak konkretów i pewnie asertywności. Proszę Cię wyłącz tą moderację, bo kipi PRL-em. .

 7. Obserwator pisze:

  Miasto potrzebuje Burmistrza, osoby niezależnej [wymoderowano fragment wpisu – W. Iwaszkiewicz].

 8. Jacek pisze:

  Jak widać rózne sługusy [wymoderowano fragment wpisu – W. Iwaszkiewicz] próbuja Ciebie brzydko wkręcić Wojtek, ale Ty za mądry jesteś na takie zabawy w błocie. Brawo Wojtku!

 9. kate pisze:

  Drogi ”mieszkańcu” demokracja polega na tym ,że każdy może mieć swoje zdanie na ten sam temat,przy tym nie powinno się oceniać dnia przed zachodem Słońca,moim zdaniem za bardzo wybiegłeś przed szereg-zwolnij trochę,a wyjdzie Ci to na zdrowie.

 10. nestety pisze:

  Cytat „Miejski ratusz nie powinien być miejscem urzędowania ludzi o wątpliwej reputacji, jak ma to miejsce obecnie.”
  Nie dyplomatycznie 🙁 Giżycko to miasto „nie rozwoju” / urzędnicy, wojsko, oświata …./
  Większość „urzędasów ” (największa armia uprawnionych do głosowania) z obawy o swoje stanowisko pracy poprze Piotrowską ( jest ta Pani z pewnością do wymiany) , a niżeli Pana Panie radny.

  • 🙂 Myślę, że wszyscy wiedzą o kogo chodzi i z dyplomacją nie trzeba w tej sytuacji przesadzać. Chyba też nadszedł czas, aby otwarcie o tej reputacji wspomnieć, bo powiedzmy otwarcie – wybór tego samego burmistrza sprawi, że ci ludzie (o wątpliwej reputacji – i tylko tych mam na myśli) będą nami rządzić przez kolejne 4 lata. A moim zdaniem, nie zasługują. 😉

 11. Mieszkaniec pisze:

  Drogi Wojtku na pytania wypada odpowiadać. Szczególnie daje do myślenia ostatnia wypowiedz Pani Sarul, która wyraża swoje zamiłowanie do Starosty z ramienia PO. Czyżby stołki już rozdane?

  • Na wszystkie pytania staram się odpowiadać. Chyba, że pytanie jest retoryczne… 😉
   Nie słyszałem wypowiedzi H. Sarul „wyrażającej zamiłowanie”, co najwyżej pochlebną opinię w pewnym kontekście. I wcale mnie to nie dziwi, bo nie jesteśmy grupą pod kryptonimem „krytyki w czambuł”. Jeżeli nam się coś podoba – chwalimy, gdy się nie podoba – ganimy.

   • jajcek2006 pisze:

    Z tego co ja pamietam to p.Sarul wypowiadala sie o staroscie jako o czlowieku uczciwym, lecz zbyt malo stanowczym. Kirownicze stanowiska czasem wymagaja podejmowania niepopularnych decyzji , ktore dopiero
    po czasie daja pozytywny efekt.

  • zuzia pisze:

   A nie bierzesz pod uwagę takiej niepojętej dla Ciebie sytuacji, że ktoś jednak może być zwyczajnie przyzwoitym człowiekiem?Co to za maniera, żeby wszystkich w czambuł mieszać z błotem, opluwać, wyzywać od złodziei itd? Skąd Ty jesteś, człeku, z dżungli?

 12. kate pisze:

  Moim zdaniem każdy sądzi według siebie,jak nie wierzy w siebie ,to jak ma uwierzyć innym???

 13. Michał pisze:

  Panie Wojtku, mam pytanie, czy zamierza Pan zorganizować jakieś spotkanie z mieszkańcami przed wyborami?

 14. Mieszkanie pisze:

  Drogi Wojtku, czy w związku z twoją wypowiedzią na temat kolesiostwa w Mosirze, złożyłeś zawiadomienie do prokuratury?

  • Na razie czekam na odpowiedź, bo na sesji mi jej nie udzielono. Nie wiem, czy doszło do nieprawidłowości, ani nic nie wiem o kwalifikacjach nowo zatrudnionej osoby – i nie mam do niej absolutnie żadnych zarzutów. Chodzi jedynie o pewne zasady.

 15. !?!?!? pisze:

  Dlaczego Piotrowska startuje do samorządu wojewódzkiego i na burmistrza jednocześnie ?! Odpowiedź jest chyba prosta – nie ważne jaki stołek, ale ważne żeby ten stołek był !
  Jak nie tu, to tam. Zastanawiam się komu w przyszłej kadencji odda swoje głosy do sejmiku wojewódzkiego (w obecnej za Piotrowską „wskoczył” ktoś dla nas obcy, ktoś z Ełku) jeśli nie daj boże lud podupadającego Giżycka wybierze tą Panią na burmistrza ?! Takie działania są ewidentnie szkodliwe dla naszego miasta (nie mamy swojego przedstawiciela w województwie) i jednocześnie pokazują gdzie pani burmistrz ma swoich wyborców ! Panie Wojtku – co Pan o tym myśli ?
  http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/do-sejmiku-kandyduja-samorzadowcy-artysci-i-sportowcy/lwv1y

  • Nie podoba mi się to. Dezorientowanie ludzi, a w skrajnym przypadku „przeniesienie” głosów giżycczan na kogoś spoza naszego powiatu. W tym roku może być to Nidzica, Pisz lub Szczytno. Ta kadencja Sejmiku będzie bardzo ważna i uważam za wielce ryzykowne głosowanie na J. Piotrowską w jakichkolwiek wyborach. Aby się nie pomylić, najlepiej nie głosować ani na burmistrza ani na radną sejmiku. 😉 Po prostu postawić na kogoś innego. Tym bardziej, że moim zdaniem, chyba Pani Piotrowskiej tak naprawdę zależy na mandacie posła. Już bodajże dwukrotnie startowała do Sejmu. Za rok wybory parlamentarne i głosując na Nią jako na kandydata na burmistrza, istnieje ryzyko, że gdyby nawet wygrała – burmistrzem będzie przez rok. Czy stać nas na to lub na ponowny brak swojego przedstawiciela w Sejmiku?

   Podsumowując: ja bym nie ryzykował głosowania ani do sejmiku, ani na burmistrza. Z tego mogą wyjść dla Giżycka kiepskie rzeczy. Ja mogę publicznie zapewnić, że najbliższe 4 lata poświęcę miastu. Z nie mniejszą energią, jak obecnie… 😉
   Pozdrawiam wszystkich czytelników bloga.