Olsztyńska jednak dwukierunkowa

olsztynska_jednokierunkowaDość zaskakujące i nieoczekiwane wieści wyniosłem z dzisiejszego posiedzenia połączonych komisji. Pamiętam dokładnie, że na poprzedniej sesji Pani Burmistrz zakomunikowała, iż policja wydała pozytywną opinię nt. jednokierunkowego ruchu na ul. Olsztyńskiej. Tymczasem dzisiaj Jej Zastępca oznajmił, że policja wydała opinię… negatywną. I jak wszystko na to wskazuje – to ta opinia jest prawdziwa. Przyznam, że można już w tym wszystkim się pogubić. Już nie tylko niektóre wypowiedzi Państwa Burmistrzów pozostają w sprzeczności z wypowiedziami np. Pana Starosty, ale nawet między sobą.

W duże osłupienie wprawiła mnie także wypowiedź P. Czachorowskiego, jakoby linia szybkiej kolei (do 160 km/h) „Rail Baltica” miałaby przebiegać przez Giżycko. Z moich ustaleń wynika bowiem, że owszem – coś Zastępca słyszał, ale chyba niedokładnie – „Rail Baltica” będzie przebiegać całkiem blisko, ale nie aż tak. Wszystko na to wskazuje, że będzie to trasa Białystok – Grajewo – Ełk – Olecko – Suwałki – Trakiszki. Jest pewien plan względem linii przez Giżycko (chodzi zdaje się o ruch towarowy Elbląg – granica państwa), ale bardziej z naciskiem na słowo „plan”.
Kolejne zaskoczenie: z analizy ruchu w kontekście budowy dodatkowej przeprawy przez kanał, wykonanej na zamówienie Urzędu wynika, że najlepszym rozwiązaniem będzie budowa mostu… na przedłużeniu ul. Kolejowej. No i świetnie. Trzeba było roku, aby potwierdzić to, o czym mówiliśmy nie jednokrotnie na sesjach. Ale bardzo dobrze. To chyba ostateczny argument, bo autorstwa profesjonalistów, za rozpoczęciem prac w tej lokalizacji. I jak słusznie zauważył Starosta – już dzisiaj należałoby poczynić pierwsze kroki np. względem własności niezbędnych gruntów.

Na posiedzeniu głos zabrał również ksiądz Krystian Borkowski z Parafii Ewangelicko – Augsburskiej, który słusznie zauważył, że bardzo długo rozmawia się na temat postoju taksówek i jak na razie na rozmowach się kończy. A taksówki jak stały, tak stoją… I choć uważam, że Rada Miejska w żadnym stopniu nie ponosi za ten stan winy, zrobiło mi się zwyczajnie wstyd. Kilka tygodni temu obiecałem Pastorowi Borkowskiemu, że tym tematem się zajmę i słowa zamierzam dotrzymać. Niezwłocznie wraz z pozostałymi radnymi Porozumienia (Jelec, Kiczyński, Błoszko, Sekta, Kiezik, Iwaszkiewicz, Popieluch, Piórkowski, Mistera) zwróciłem się z interpelacją do Pani Burmistrz. Odpowiedzi jeszcze nie ma, ale bez względu na to, mamy zaplanowane dalsze kroki. Nie możemy pozwolić, aby wciąż trwająca bezczynność – i stwierdzam to z przykrością – przede wszystkim Burmistrza, bo wszystko zdaje się na to wskazywać, ściągnęła kolejne media do naszego miasta. Bo chyba nie o taki wizerunek i nie o taką promocję nam chodzi…

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Olsztyńska jednak dwukierunkowa

  1. kate pisze:

    To jak się ma projekt budowy nowego mostu ,jeśli teren do torów kolejowych jest wydzierżawiony na 15 lat właścicielowi zamku???

  2. kate pisze:

    Już widać zbliżające się wybory,kiełbasa wyborcza została rzucona !!!,władza zaczyna inaczej nadawać i znowu udaje, że zbliża się do mieszkańców,nie dajmy się nabrać po raz kolejny!!!

  3. misu pisze:

    Za negację jednokierunkowej Olsztyńskiej dziękuję jako mieszkaniec Moniuszek. Co do reszty to wszystko bajki no i jak ktoś nie przetłumaczy vice co znaczy Rail Baltica to tak będzie niestety.