Olimpijczycy na giżyckim lodowisku… i w giżyckich barwach!

buril_saczukTrwają Igrzyska Olimpijskie w Soczi, cieszymy się z sukcesów Polaków i obserwujemy zmagania innych reprezentantów, w tym z pewnością hokeistów (niestety bez udziału Polaków). Tymczasem niejako przy tej okazji warto wspomnieć, że co tydzień na tafli giżyckiego lodowiska można zobaczyć dwóch olimpijczyków – jednocześnie i nie w telewizji, a na żywo. Vladimír Búřil jest słowackim hokeistą – uczestnikiem Igrzysk w Lillehammer (1995), natomiast Bartłomiej Saczuk był reprezentantem Polski w kolarstwie torowym na Igrzyskach w Sydney (2000). Obaj obecnie związani z Mastersami i… giżyckim hokejem.

Tak na marginesie zastanawiam się, kiedy dotrze do świadomości niektórych osób, że w Giżycku kosztem 12 mln wybudowano – nie ślizgawkę i nie tor do jazdy szybkiej, a typowe lodowisko do hokeja; i że mamy możliwość podjęcia współpracy z prawdziwymi profesjonalistami. Oby tylko uświadomienie nie nastąpiło zbyt późno… Niestety z prawdziwą przykrością stwierdzam, że wszelkie znaki na niebie, a zwłaszcza te na ziemi zdają się wskazywać, że do końca tego procesu jeszcze daleko… Jednak „róbmy swoje”, jak śpiewał mój imiennik – W. Młynarski, i wierzmy w osiągnięcie sukcesu.

A najbliższe wydarzenie hokejowe już w sobotę. Scenariusz jeszcze nie jest potwierdzony, ale zapowiada się nieco bratobójczy pojedynek z Szarańczą Olecko. Być może coś jeszcze…

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Sport i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.