O proteście, który zasługuje na zdecydowane poparcie

obwodowa_protest_1Kto dzisiaj po 15:00 próbował poruszać się po mieście, na pewno odczuł dość znaczne spowolnienie ruchu. Można chyba nawet mówić o korkowaniu się giżyckich ulic. A wszystko to w zasadzie przez krótkie przytrzymanie ruchu na tylko jednym skrzyżowaniu – ul. Obwodowej, Świderskiej i Nowowiejskiej. Jedno skrzyżowanie, ale jak się okazuje – jakże istotne, nie tylko dla skomunikowania Wilanowa, ale także całego miasta! Czy to za mało, aby wreszcie ten problem rozwiązać?

Po co robić kosztowne pomiary ruchu, kiedy gołym okiem widać, że problem nie jest wydumany. Kto w to nie wierzył, dzisiaj chyba musiał zmienić poglądy. Sprawa jednak na tyle już stała się długotrwała i uciążliwa, że ludzie zaczęli tracić cierpliwość. Dzisiaj w akcie protestu postanowili tłumnie udać się do centrum i z powrotem… o jednej godzinie. Ludzi było dużo i tak się jakoś złożyło, że ciągle ktoś był na przejściu dla pieszych, więc samochody musiały ustąpić pierwszeństwa. 😉 Zrobił się duży korek, przyjechała policja i nawet przez jakiś czas policjanci rozpoznawali temat wdając się w dyskusje z pieszymi, lecz po kilku minutach (słusznie) zrezygnowali i postanowili zorganizować objazdy. A to już dało się odczuć w centrum…

obwodowa_protest_2

Protest ten zasługuje na zdecydowane poparcie i ja też tam byłem. Była i Pani Burmistrz i Jej Zastępca, ale tak jakoś jakby z dala… Można było odnieść wrażenie, że mało identyfikują się z problemem protestujących. Próbowali coś mówić przez „megafony”, ale docierało tylko co któreś i do tego jeszcze zniekształcone słowo. Nie prościej było podejść?

Choć protest dotyczył gównie problemu skrzyżowania, dobitnie uwidocznił także potrzebę budowy drugiego mostu. Wystarczy zablokowanie jednego skrzyżowania i całe miasto „leży”, a w zasadzie stoi… Wydaje się jednak, że wciąż za mało i zbyt wolno w tym temacie się dzieje… A mieszkańcom Wilanowa, Gajewa, Antonowa i okolic należą się słowa uznania za determinację i zorganizowanie się.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „O proteście, który zasługuje na zdecydowane poparcie

 1. przykre pisze:

  W Ełku wybudowano obwodnicę, teraz rozdzielono unijne pieniądze pomiędzy Olsztynem, Elblągiem i Ełkiem i to ostatnie (Ełk) zamierza budować kolejną, tak zwaną „małą obwodówkę”, a na Giżycko niema kasy chociażby na jedno rondo !
  Gdzie jest „nasza” lokalna władza !

 2. pytek pisze:

  Kto idzie jutro popatrzec na Piotrowska krecaca korba?

 3. kate pisze:

  Z trąbką,czy gwizdkiem ?

 4. ? pisze:

  A co (dzisiaj 2.5 ) się stało na przejściu przez tory ? Ponoć pociąg stał tam ponad godzinę !?

 5. Zakrza pisze:

  Jak wybudują obwodnicę Wilanów będzie miało bezkolizyjne połączenie z Centrum pod Szosą Obwodową na połączeniu Rolniczej i Wilanowskiej.

  • A czy możesz – z dokładnością do 5 lat – podać realny termin przebudowy?

   • Zakrza pisze:

    Myślę że nawet w GDDKiA nie byliby w stanie podać takiej daty. To są tak duże kwoty, że bez podobnych protestów nie mamy szans na realizację tej przebudowy. Decyzja o Przebudowie będzie decyzją polityczną która zapadanie na zebraniu Rady Ministrów RP.

    • No widzisz – nie ma co się dziwić, że ludzie protestują… 😉
     A tak apropos: czy decyzje o obwodnicach np. Olecka, Mrągowa, Ełku czy Gołdapi też zapadały na posiedzeniach Rady Ministrów? Czy chcesz powiedzieć, że o nas zapomniano? 😉

     • Niema co się dziwić pisze:

      Ełk, Gołdap, Olecko (EGO) Wojewoda z Gołdapi, parlamentarzyści (reprezentujący również nas – niestety) z Ełku.
      Nasz region „dzięki” Pani Burmistrz niema swojego reprezentanta w województwie, a więc niema co się dziwić że jest tak jak jest, czyli do d..y

     • Zakrza pisze:

      Ja się nie dziwię. Takimi protestami trzeba przypominać ministrom o naszym istnieniu. Podkreśliłem że warto postulować o całościową budowę obwodnicy bo w ramach niej będzie wykonane wymarzone wręcz połączenie Wilanowa z Miastem.

 6. nestety pisze:

  Dopóki w tym śmiesznym województwie będzie istniała „spółdzielnia cwaniaczków” Olsztyn, Elbląg, Ełk, to niestety, na fundusze przebudowy drogi tranzytowej niema co liczyć żaden.

 7. moher pisze:

  P.Zakrza —- wyjedź chłopie z tego ‚grajdołka’ ,bo i tak NIE załapiesz się na żaden lukratywny stołek. Nawet jeżeli dostąpisz tego zaszczytu, to szybko zostaniesz wykopany za swoje poglądy biurokratyczne. Piszesz>> ” Jak wybudują obwodnicę………”– to ja zapewniam ciebie, że staniesz się takim ‚moherem’ jak ja.
  Jeżeli chcesz być pozytywnie postrzegany przez mieszkańców Wilanowa ( i nie tylko),więc przyłącz się do blokady ulic, lub złap za łopatę, usyp stożek z piasku na środku krzyżówki i namaluj znak że jest to RONDO.
  —–Chłopcze—błagam, zacznij myśleć realnie, pisz peany miłosne do swojej urzędniczej ukochanej, ale NAS nie uszczęśliwiaj obietnicami. AMEN.

 8. kolo pisze:

  Ja tem mam po dziurki w nosie pouczania nas przez Zakrze.

 9. Anonim pisze:

  Po co te pikiety organizować, bez sensu, proponuję wystosować pismo do instytucji odpowiedzialnej za ten odcinek drogi, aby w godzinach szczytu wystawić regulację ruchu.
  Rondo powstanie szybko gwarantuję