Nie będzie jednak zatok na Olsztyńskiej?!

wolna_tv_zatoki

fot.www.wolnatv.info.pl

Dzisiaj dotarła do mnie wiadomość, że Pani Burmistrz jednak odstąpiła od realizacji zatok postojowych na ul. Olsztyńskiej. Informacja wydawała mi się na tyle nieprawdopodobna, że postanowiłem upewnić się w Urzędzie Miejskim. I rzeczywiście – otrzymałem informację, że umowa nie została zawarta…

Cóż, jeżeli informacja ostatecznie się potwierdzi, pozostaje mi tylko wyrazić uznanie dla decyzji Pani Burmistrz i podziękować za wysłuchanie argumentów przede wszystkim mieszkańców, ale też i niektórych radnych. Sądzę, że bardzo dobrze się stało, bo choć parkingi w mieście niewątpliwie są potrzebne, ta sprawa była od początku fatalnie załatwiana, a głos mieszkańców wydawał się wyjątkowo lekceważony.
I choć często wręcz fundamentalnie nie zgadzam się z poglądami Pani Burmistrz, w tym wypadku Jej decyzja zasługuje na uznanie i pełne poparcie.

Po raz kolejny okazuje się, że warto słuchać wszystkich opinii – tak się stało wcześniej chociażby przy okazji projektu eInclusion… Sądzę, że niebawem będą kolejne okazje. jestem przekonany, że warto będzie z nich skorzystać dla dobra naszego miasta.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Nie będzie jednak zatok na Olsztyńskiej?!

 1. xxxxx pisze:

  Swego czasu mieszkańcy ulicy Pionierskiej, odcinka Staszica protestowali przeciw wprowadzaniu tam ruchu jednokierunkowego – ciekawe czy teraz by nie protestowali jakby chciano tam przywrócić ruch dwukierunkowy 🙂
  Głośno również było podczas przebudowy placu Grunwaldzkiego, protest mieszkańców w stosunku do projektowanego tam parkingu, będzie głośniej i uciążliwiej – osobiście myślę, że się mylili 🙂

 2. Oblivion pisze:

  Ja obejrzałem zapis ze spotkania i odniosłem z kolei wrażenie że wszystkie „plagi egipskie” spadają na mieszkańców Olsztyńskiej, wszystko im przeszkadza, wszystko jest przeciwko nim! Jakby wszyscy tak tylko dbali o własny tyłek to żadnych kompromisów nie było by w żadnej sprawie, mi tam parkingi w tym miejscu są obojętne będą czy nie będą, jak będę musiał to sobie znajdę miejsce i w pobliżu zaparkuję żaden problem, ale sam fakt tego ze tym ludziom wszystko przeszkadza i wszystko w ich mniemaniu jest przeciwko nim to już trochę śmiesznie wygląda ;-( Jest to moje subiektywne wrażenie po obejrzeniu materiału.

 3. kate pisze:

  Jak im przeszkadza życie w mieście ,to niech się wyniosą do lasu,niech nie zapominają ,że w Polsce jest taki system emerytalny, że młodzi pracują na starych,jak chcą mieć niezagrożone emerytury to młodzież musi tu pracować.

  • yyyyy pisze:

   Tak – szczególnie z gwiazdobloków, parkingów, kładek i fontann przybędzie tej pracy w wyludniającym się miasteczku 🙁

 4. kate pisze:

  Więc kto wybiera takie władze,które nie inwestują w młodzież???

 5. gizycko.tv pisze:

  A jednak będzie panie radny 🙂