Naprawdę dobra robota

Kilkanaście dni temu jeden z mieszkańców zwrócił uwagę na publikację obrazu z giżyckich kamer na zagranicznych stronach internetowych. A dokładnie chodziło o to, że jedynym obrazem był widok wzgórza Św. Brunona.
Mieszkaniec zwrócił się z pytaniem do radnych, czy da się transmitować inny obraz, ponieważ ten – jego zdaniem nie oddaje charakteru miasta.

Uwagi te wydały mi się słuszne, dlatego będąc w ratuszu zapytałem informatyka Urzędu – Pana Szymona Grabowskiego, czy byłoby kłopotliwe „podmienienie” sygnału na np. kamerę ustawiona na zamek lub jedną z kamer w Ekomarinie.

Już niemal po godzinie otrzymałem e-mail od Pana Szymona, iż sprawa została załatwiona. Przypomnijmy zatem, jak było:

webcam
Obraz na stronie webcams.travel przed zmianą

I jak jest:

webcam
Obraz na stronie webcams.travel po zmianie

Jako, iż uważam, że dobrą pracę zawsze należy zauważać, wystąpiłem oficjalnie do Pani Burmistrz z pismem. Oto jego treść:

webcam

Mam nadzieję, że Pani Burmistrz podziela moje zdanie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Naprawdę dobra robota

 1. mieszkaniec pisze:

  Ciekawe czy pani Burmistrz odpowie na to pismo lub nagrodzi Pana Szymona… jakoś wątpię he he.

  • olo pisze:

   A czemu ma wyróżnić?Przecież on wykonywał tylko swoje podstawowe obowiązki służbowe.Gorzej by było gdyby ich nie wykonał.
   A propozycja radnego jest śmieszna,powinien zaproponować wyróżnienie kogoś czy czegoś co udziela się społecznie na rzecz miasta.
   Kiedyś wyróżniono np.twórców ofg.
   No to może teraz zaproponuje wyróżnienie twórców Kuriera Mazurskiego albo twórców ImprezyMazury.tnb.pl albo w ostateczności twórców znienawidzonej lokalnej tv.

   • mieszkaniec pisze:

    No nagrodzić warto za szybkość, mógł przecież rozegrać to tak jak radny Urbaniak tworząc mało komu potrzebne pisemka z których wynika tylko że kamery są. I już – nie zachował się jak typowy urzędas tylko załatwił sprawę – to nieczęsta reakcja ludzi na tzw. stołkach.

   • W pewnym sensie, istotnie można zinterpretować to jako wyróżnienie za normalność… Ale to właśnie tej normalności brakuje mi bardzo często. Poza tym radny nie jest przełożonym pracowników UM i Pan Szymon mógł zwyczajnie temat rozpatrzeć tzw. „drogą służbową”. Tyle, że to trwałoby dłużej… A mnie chodziło właśnie o ten czas reakcji. Problemik (tak, bo to nie był przecież jakiś wielki problem) został załatwiony niemal „od ręki”. Gdyby tak wszystkie sprawy były załatwiane, nie żyłoby się lepiej…? 😉
    A co do wyróżnienia innych osób… Zadano mi takie pytanie na ofg.pl i odpowiedziałem, że zamierzam takie wnioski złożyć, tyle że termin jest chyba do końca kwietnia…

 2. olo pisze:

  A z jakiej racji ten wniosek?
  Przecież ta osoba /urzędnik/wykonywała jedynie swoje obowiązki!
  Jeżeli by tego nie wykonał, to należałoby wymierzyć mu karę lecz wyróżniać za zwyczajne wykonywanie swych obowiązków ?
  Jeśli ktoś to zrobiłby poza swoimi obowiązkami /np.w czynie społecznym/to co innego!
  Panie radny -może więcej zdroworozsądkowego myślenia?

 3. Gosia pisze:

  Panie Iwaszkiewicz – nie warto nagradzać za coś co powinno być na samym początku wykonane solidnie 🙂

  Warto podziękować tylko człowiekowi, który ów problem zauważył 🙂

  To wszystko.
  Pozdrawiam.

 4. Tadeusz pisze:

  „wyróżnienie za normalność” to już taki chory urząd miejskich w naszym ? to jest jego zakichany obowiązek, bierze gość za to pieniądze.

 5. kate pisze:

  może by tak zmienić pusty Krzyż Brunona na widok z kamery na molo lub Ekomarinę ,będzie to bardziej zachęcające do wizyty w Giżycku.