Najtrudniejszy pierwszy krok. Zrobiony!

masters_junior_siedlce_7Dzisiaj na giżyckim lodowisku po raz pierwszy mecz sparingowy rozegrała giżycka hokejowa młodzież. Przeciwnikiem była dużo bardziej doświadczona, choć czasem uzupełniania w czasie gry naprawdę bardzo, bardzo młodymi zawodnikami ekipa STH Siedlce.
Nasi, jak na debiut, wypadli bardzo korzystnie uzyskując przyzwoity- remisowy wynik 2:2 – w tercjach 0:0, 1:1 i 1:1. Obie bramki dla Giżycka strzelił Marcin Podbereźny. Brawo! I gratuluję Panowie!

Warto było zobaczyć na lodzie najmłodszych zawodników z Siedlec, którzy całkiem niedawno uczyli się chodzić, a dzisiaj bardzo sprawnie radzą sobie na łyżwach. I do tego z kijem i krążkiem. Dość powiedzieć, że najmłodszy ma 3 lata!

masters_junior_siedlce_4
Nasi wystąpili dzisiaj w dziewięcioosobowym składzie. Nie wszyscy, którzy trenują, mogli zagrać. Ciągle kompletujemy sprzęt i nie mamy takiego komfortu, jak w innych miastach – płacimy za wynajem lodowiska, nawet za mecze ligowe czy takie imprezy jak dzisiejsza.

Wracając jednak do meritum – ze sparingu można być zadowolonym. Również trener D. Rocki pochwalił naszych zawodników. A giżyckie barwy reprezentowali: Kacper Stankiewicz (bramkarz), Janek Konstantynowicz (C), Marcin Podbereźny, Maks Leczycki, Julek Witkowski, Artur Radzicki, Kacper Orszewski, Czarek Kisiel i Krzysztof Graczyk. Kamil Burblis obsługiwał tablicę i zegar. Ja dzisiaj wcieliłem się w rolę sędziego…

Dziękuję kolegom z Siedlec za przybycie i pokazowy trening oraz za sparing. Mam nadzieję, że będziemy mogli się zrewanżować. No, może nie za tydzień, bo akurat w następną niedzielę udajemy się do Siedlec na kolejny turniej ligowy.

[flagallery gid=9]

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Sport i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.