Możesz pomóc. To nic nie kosztuje!

Zbliża się termin, w którym prawdopodobnie większość z nas będzie składała zeznania podatkowe. Warto pamiętać, że nie ponosząc żadnych kosztów, możemy kogoś wspomóc 1% naszego podatku. Robię to od dawna i zachęcam do przekazywania, choćby to miała być najmniejsza kwota, miejscowym organizacjom lub osobom z Giżycka. Grosz do grosza… Dlatego pomysł Pani Przewodniczącej Rady i Radia Planeta zainicjowany rok temu, aby promować wsparcie giżycczan, wydał mi się na tyle trafny, że postanowiłem weń się włączyć i oczywiście tę akcję promocyjną kontynuować.

Myślę, że warto wrócić do pomysłu zorganizowania spotkania oraz wydrukowania ulotek, na których wyszczególnione byłyby poszczególne organizacje i ich numery KRS.

Przypomnę – aby oddać jeden procent swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego wystarczy w deklaracji podatkowej wpisać nazwę i KRS organizacji. Jeśli tego nie zrobimy pieniądze trafią do budżetu państwa.

Od tego roku istnieje również możliwość przekazania 1% na Giżycki Klub Sportowy „Mamry”.
Aby tego skutecznie dokonać poza nr. KRS Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej (0000086043) w pozycji PIT „Cel szczegółowy 1%” należny wpisać nazwę klubu – czyli GKS Mamry Giżycko.

Poniżej przedstawiam instrukcję.
gizycko_mamry_banner_1
gizycko_mamry_banner_2

Lista podmiotów, na które można przekazać 1% podatku:

 • Giżycki Klub Sportowy „Mamry” nr KRS 0000086043
 • Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych „SZANSA” nr KRS 0000202570
 • Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Giżycku nr KRS 0000073246
 • Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych – „Podaruj dziecku radość” przy Zespole Szkół Nr 1 w Giżycku, Numer KRS: 0000358101
 • Polski Związek Niewidomych Okręg Warmińsko-Mazurski Koło Giżycko nr KRS 0000091325
 • Stowarzyszenie na Rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową „Promyk” w Giżycku nr KRS 0000030497
 • ZHP Chorągiew Warmińsko Mazurska Hufiec Giżycko nr KRS 0000271499
 • Giżyckie Stowarzyszenie Wędkarskie nr KRS 0000036454
 • Rotary Club Giżycko nr KRS 0000077097
 • Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” – Emilia Półtorak, nr 6812, KRS 0000037904
 • KRS: 0000086210, cel szczegółowy 1%: Krzysztof Szachnowicz

krystian_czyrko

Otrzymałem również list od Mamy Kuby Tymoszuka, któremu nie zdążyliśmy pomóc… Kubuś zmarł 18 stycznia… Postanowiłem list Pani Anety zamieścić w całości.

kuba_tymoszuk„Śpij nocą śnij,niech zły sen Cię nigdy więcej,nie obudzi,teraz śpij. Niech dobry Bóg,zawsze Cię za rękę trzyma,kiedy ciemny wiatr,porywa spokój,siejąc smutek i zwątpienie….”[*]

Nigdy nie myślałam że,kiedyś przyjdzie dzień gdy ja Twoja mama będę musiała pisać te słowa i na pewno nie byłam na to przygotowana…
Po długiej i ciężkiej walce z chorobą nasz kochany Kubuś nas opuścił…Tak bardzo wierzyliśmy i się staraliśmy że nam się uda,że Tobie się uda…Zawsze myślałam jak to będzie dalej,co zrobimy gdy otrzymamy ten wyczekiwany telefon z kliniki transplantacyjnej,czy zdołamy dotrzeć tam na czas a Ty tak szybko od nas odszedłeś.Twój czas się skończył a co my teraz zrobimy ze swoim…??? Nie wiem.
Nasza walka z Twoją chorobą była długa i ciężka ale byłeś naszym światełkiem i nadzieją że zawsze są wyjścia z trudnych sytuacji.To nas umacniało i cały czas pomimo trudności szliśmy do przodu pokonując wszelkie przeszkody.Nasz dom dzięki Tobie był pełen radości.Byłeś taki pogodny i kochany pomimo ciężaru jaki na Tobie spoczywał.Walczyłeś tak dzielnie i nie raz pokazałeś nam jak wielka jest Twoja wola życia.To jednak nie wystarczyło…Pan Bóg zechciał widzieć Cię u siebie a ja pocieszam się tylko tym,że najlepsi z nas zawsze odchodzą pierwsi.Wiem jednak że kiedyś się spotkamy bo będziesz Tam na nas czekał.Teraz na pewno jesteś tak szczęśliwy jak każdy mały,zdrowy chłopczyk w Twoim wieku.
W imieniu naszego synka i swoim dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna,których spotkaliśmy podczas tych czterech trudnych lat zmagając się z chorobą naszego dziecka.
Nie jestem w stanie wymienić tu wszystkich,którzy oddali nam kawałek swojego serca ale zawsze będę wdzięczna za bezinteresownie okazaną pomoc,taką szczerą,która nie oczekuje nic w zamian.Kubuś taką od Was otrzymał i był szczęśliwy na tyle na ile choroba mu pozwalała.
Na swojej drodze spotkaliśmy naprawdę wiele życzliwych osób,które nam pomagały wspierając nas w tych trudnych chwilach.

Dziękujemy rodzinie,przyjaciołom, znajomym,sąsiadom,osobom duchownym,pracodawcom,naszym kolegom z pracy oraz ludziom zupełnie obcym dla których cierpienie drugiego człowieka,w tym przypadku małego dziecka nie jest obojętne.
Dziękujemy za każdą modlitwę o cud uzdrowienia.
Szczególne i ciepłe podziękowania w imieniu Kubusia składamy dla naszej córki Julci,która zawsze z wielką miłością zajmowała się swoim ukochanym braciszkiem.

Od Kubusia-
Dziękuję Ci siostrzyczko za wspólne zabawy,za wyprawy do Biedronki,za budowanie „naszego klubu”gdzie razem spaliśmy oraz za to że poświęciłaś dużą część swojego dzieciństwa abym ja mógł jakoś żyć.

Czasami to,co wydaje się trwać wiecznie,zostaje zniszczone.Odebrana nadzieja,wystawiona na próbę i przegrana wiara,odrzucona miłość.Wszystko ma swój kres…Jest tylko jedno odstępstwo od reguły-to co prawdziwe,nigdy się nie kończy.Nasza najprawdziwsza miłość do Ciebie trwać będzie wiecznie,podobnie jak nasza pamięć o Tobie.
Wiara w to że,teraz jesteś gdzieś Tam radosny i wolny od bólu pozwala choć odrobinkę się uśmiechnąć.Kiedy się kogoś kocha,to ten drugi ktoś nigdy nie znika…To że teraz jesteś w naszych sercach oznacza że byłeś malutkim,wyjątkowym chłopcem-Naszym Bohaterem i na zawsze w tych sercach pozostaniesz.
My wszyscy tu cierpimy i tęsknimy za Tobą….ale damy radę!!Ty byłeś taki dzielny,że musimy brać z Ciebie przykład i iść do przodu,każdego dnia.

Czuwaj nad nami kochany Kubusiu.[*][*][*]

Zaproszenie od Pana Boga przyjąłem i powiększyłem grono Aniołków w niebie dnia 18 stycznia 2013 roku.
Żegnajcie. Dziękuję że byliście ze mną do końca i dziękuję że jesteście ze mną dzisiaj.Do zobaczenia po tamtej stronie…
Na zakończenie dedykuję Wam ten wiersz….


„Zszedł kiedyś z nieba
Anioł wesoły
Szum złotych skrzydeł
Dzień zbudził nowy
Pióra w tych skrzydłach

Moc taką miały
Że wszystkim ludziom
Szczęście dawały

Zaczął więc Anioł chodzić po mieście
Rozdawał wszystkim pióra złociste
Kto tylko dotknął skrzydeł Anioła
Temu już smutek nie marszczył czoła

Gdy spotkam kiedyś Anioła z nieba
Poproszę jego o pióro złote
Dam Wam to pióro ode mnie w darze
By się spełniło każde z Waszych marzeń ”

Zawsze będziemy wdzięczni-Rodzice Kubusia – Aneta i Bogdan Tymoszuk

Nam się nie udało wygrać z chorobą ale moim celem będzie teraz pomaganie w zdobywaniu środków na leczenie dla mojego brata,który choruje na nieuleczalną,genetyczną chorobę-MUKOWISCYDOZĘ.

Bardzo proszę w Jego imieniu o przekazanie swojego 1% procenta na dalsze leczenie i godniejsze życie.
Brat ma 36 lat a choruje od urodzenia.Przedłużyć mu życie może jedynie transplantacja płuc.
Nadal będę wierzyła że może chociaż Jemu się uda….Nasz Aniołek będzie go pilnował…
Dziękuję!


Skoro można pomóc, dlaczego tego nie uczynić… Zachęcam do przekazania 1% na jeden z wyżej wymieniowych celów lub organizacji. Dość szczegółowe dane znajdziecie również na stronie wspieramregion.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.