Migawki dnia

mas_2013_1
Pierwszy weekend sierpnia to oczywiście Mazury Air Show. Wówczas miasto żyje zupełnie innym rytmem, zjeżdżają się widzowie nie tylko z okolic, ale również z bardziej odległych stron. Dostrzegłem np. dość dużo aut z Rosji, choć wciąż uważam, że zbyt mało wykorzystujemy potencjał, jaki nam się otworzył wraz z wprowadzeniem tzw. małego ruchu przygranicznego.

mas_2013_parking
Każde miejsce parkingowe staje się bardzo cenne. Dlatego ciężko pochwalić taki sposób ustawiania samochodów…

mas_2013_kladka_molo
Część osób zapewne pierwszy raz mogło zobaczyć zaawansowanie prac przy kładce nr 2. Rozbawił mnie komentarz kobiety przechodzącej obok, która zobaczywszy stalową konstrukcję wypowiedziała zdanie „O, nareszcie to rozbierają!„. Nie wiem tylko czy miała na myśli kładkę czy galeon… 😉

Molo – jak wiemy – kolejny sezon zamknięte. Ale, o ile dobrze pamiętam, wykonawca kładki nr 2 był zobowiązany udostępnić cały cypel na czas Mazury Air Show… Jeżeli istotnie tak było, to jestem ciekaw wytłumaczenia, dlaczego ludzi zlekceważono.

mas_2013_4
Ogólnie jednak humor ludziom dopisywał. Inny dowcipny komentarz, który dobiegł mych uszu to reakcja pewnego mężczyzny widzącego siedzących widzów na stalowych elementach konstrukcji kładki nr 2: „Proszę bardzo – można dobrze wykorzystać 3 miliony? Można.”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Migawki dnia

  1. widział pisze:

    Rewizje przy wejściu były żenujące i tu nie rozchodzi mi się o pokazywaniu zawartości toreb, ale o zaglądanie komuś do kieszeni. { Zaobserwowane – Ochrona „pokaż pan co masz pan w kieszeniach” ?! }