Migawka dnia

GUTW_foto

Więcej zdjęć w Galerii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Migawka dnia

 1. koleś pisze:

  Wojtku, po co reklamujesz to wazeliniarskie środowisko? Nie kumam? Myślisz, że Ewa może Ci w czymś pomóc?

  • hmmmm… nie odbieram tego tak. Uważam, że warto wspierać każdą formę aktywnego życia (cokolwiek miałoby to znaczyć).
   Szczerze to jestem pod wrażeniem energii tych ludzi i skoro to Im sprawia tyle frajdy, to chyba dobrze, bo przecież o to w tym przedsięwzięciu chodzi.

 2. kate pisze:

  Ci Ludzie odeszli na emerytury po 50,po 60,więc co mają zrobić w wolnym czasie-a mogli by niektórzy jeszcze pracować,nas czeka podwyżka wieku emerytalnego,Ludzie po 70 nie będą już mieli tej energii .Warto może zorganizować Uniwersytet II wieku,jako alternatywę.Dzieci Tych Ludzi albo wyjechały za chlebem,albo pracują i nie mają dla Nich czasu, a po za tym jest to elektorat wyborczy.

 3. Józek pisze:

  Tylko dlaczego działa to za publiczne pieniądze?I to przekazywane od tak sobie ,a nie jako np.granty.Brak konkretnych i jasnych zasad przekazywania pieniążków.Szkolny klub sportowy musi złożyć stosowne dokumenty i jakaś komisja rozstrzyga czy dostanie dotacje czy też dostanie ją jakiś inny klub czy stowarzyszenie.Tutaj takich zasad nie ma!
  Rozumiem że gmina ma obowiązki ustawowe lecz jaki akt prawny zezwala na wspieranie tylko i wyłącznie jednej określonej grupy?
  Przypominam iż zgodnie z ustawą o samorządzie gminy -Art. 7. zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty jest obowiązkiem gminy.Lecz w tym przypadku nie można mówić o zbiorowych potrzebach. No bo do utw mogą uczęszczać tylko wybrańcy a nie ogół społeczeństwa.Jeżeli jakaś grupa społeczna potrzebuje takiego utw to niech zorganizuje się i podobnie jak inne stowarzyszenia robi to co jej zdaniem jest potrzebne,lecz najważniejsze niech robi to za swoje pieniążki lub pieniążki uzyskane zgodnie z zasadami prawa.A nie że za wszystko płaci miasto ,włącznie z kawka i ciasteczkami, a potem brak kasy na dopłaty za wodę lub ścieki dla potrzebujących mieszkańców.

  • Radek pisze:

   Józek, idąc twoim tokiem rozumowania, to gmina nie powinna też finansować szkół podstawowych i gimnazjów – bo też tylko dla wybranych. Nie każdy może tam pójść- bo ja na przykład mam 30 lat i już nie mogę. I nie powinna finansować np. lodowiska – bo to tez nie dla każdego, nie każdy lubi jeździć na łyżwach. Nie powinna też finansować naprawy chodnika na ul. XY, bo przy niej jest tylko 30 mieszkańców – to przecież też nie wszyscy mieszkańcy. Z tego co wiem, to do uniwersytetu trzeciego wieku nie ma ograniczeń – poza tym wiekowym. Nawet jak nie ukończyłeś podstawówki, możesz uczyć się z seniorami. A że emerytów jest coraz więcej, to nie jest to wybrana, ale prawie największa grupa społeczna w Giżycku.

   • Józek pisze:

    No cóz Radku,w naszym kraju obowiązuje zasada legalizmu.”Art. 7 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 1997 r. stanowi, że organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.A wiec jeżeli prawo przewiduje wiekowe ograniczenia/np.w gimnazjum/ to OK. Lecz w przypadku tegoż tworu zwanego uniwersytetem prawo nie przewiduje żadnych norm. A więc jeżeli prawo nie nakazuje lub zezwala gminom na tworzenie takich tworów to należy rozumieć to jednoznacznie.
    Organ naruszył prawo przekraczając swe kompetencje.
    Uważam że jeżeli są chętni do tego aby utw działał to niech to czynią w ramach działań społecznych /stowarzyszenie,klub,itp/
    Niech starają się o granty i inne dotacje na równi z innymi a nie wykorzystują bezprawne działania burmistrz dla swych prywatnych celów.

 4. rudy102 pisze:

  Przepraszam , że na inny temat ale brak mi tu na Twojej stronie miejsca na nowe wolne wnioski lub komentarze nie związane bezpośrednio z istniejącymi tematami . Proponuję zrobić „skrzynkę pocztową „w formie rzucającej się w oczy ikonki na stronie głównej- na wolne wnioski , zgłaszanie problemów, pomysłów oraz zapytań .Takie prywatne mini forum internetowe Radnego W.I. Z góry dziękuję – na pewno coś wymyślisz .
  Okazuje się ,że brak logiki w sprawie informatyzacji wsi i miast to zaraza obejmująca swym zasięgiem szersze kręgi :
  http://www.wykop.pl/ramka/1031181/o-tym-ze-urzednicy-to-debile-co-nie-potrafia-liczyc-do-10ciu/#
  Pozdrawiam

  • Hmmmm… ja widzę to tak…
   W dziale [Kontakt] jest formularz korespondencyjny. Ciekawsze zgłoszenia (mogą być anonimowe, liczy się sprawa a nie osoba) publikuję i pod listami można sobie już dyskutować.
   W dziale [Polecam] są odnośniki do lokalnych for. Można tam „napocząć” temat…
   W zasadzie niedobrze chyba by było, gdyby mój blog miał przerodzić się w kolejne forum…
   Ale dzięki za zgłoszenie pomysłu. Nikt nie ma patentu na rację i każda idea jest godna rozważenia. Chyba, że się mylę… 😉

 5. rudy102 pisze:

  A jednak się przeradza 🙂 oczywiście w innej formie jak inne fora ale jednak i to w pozytywnym znaczeniu .
  Jak piszę u Ciebie to czasem ma to swoje następstwa w takiej postaci , że mi albo odpowiesz albo zadasz moje pytanie na sesji i kto inny odpowie . I o to mi chodzi. Bez podań ,3 zdjęć i tony papierów . Szybko i na temat . Jakbym zadał te same pytania na innym forum to bym napisał i …nic- więc tam nie piszę -ale czytam i wiem o ich istnieniu 🙂
  Nie miałem na myśli tego , że brak tu zakładek do kontaktu -bo są i to wiele(Zapytania i Interpelacje , Strefa Mieszkańców, Polecam ,Kontakt oraz komentarze w aktualnościach) .
  Najważniejsze to to, że gdziekolwiek bym nie napisał to i tak to ktoś zauważy.
  Pozdrawiam