Migawka dnia

lider

Fotografia przedstawia kolejny przykład braku dostatecznego nadzoru nad realizacją inwestycji. Na elewacji w Ekomarinie położono rurki elektroinstalacyjne, w których przeciągnięto przewód UTP (popularnie zwany „skrętką”).
Rozwiązanie nie dość, że ewidentnie psuje estetykę elewacji, to wątpię również, aby było odporne ma mróz i działało po jednym roku eksploatacji.
Ustaliłem, że do połączenia z budynkiem głównym użyto zapasowych kabli miedzianych („skrętki” doziemnej).
Po pierwsze: dlaczego nie skorzystano z dużo lepszej infrastruktury światłowodowej – zakopanej równolegle ze ową skrętką – nie potrafię wyjaśnić…
Po drugie: widać nawet na oko, że długość „skrętki” przekracza dopuszczalną normę połączeń w sieciach lokalnych (max. 100 m). Tymczasem odleglość między budynkami to ponad 130 m!
Po trzecie: kabel widoczny na elewacji stosuje się do instalacji wewnętrznych.

Sumując wszystkie te punkty: wątpliwe, aby instalacja działała poprawnie, a już na pewno nie trwale.

O stronach estetycznych nie warto nawet wspominać…

Jak na dłoni widać, że należy zwiększyć nadzór nad prowadzonymi inwestycjami w Ekomarinie. To publiczny majątek i publiczne pieniądze. Nie mam nic przeciwko, jeżeli wszelkie „innowacyjne” rozwiązania testowane będą na własny koszt i na prywatnych nieruchomościach. Słowa nie powiem…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Migawka dnia

 1. kate pisze:

  czy to jest tam tak naprawdę ??? własnym oczom nie wierze że ktoś się zdobył na taką fuszerkę w nowym obiekcie?????????????????,czyżby to pomysł nowego wicedyrektora-konserwatora????????????

 2. kiś pisze:

  Czy mógłby Pan dowiedzieć się, czy planowana jest II edycja programu e-Inclusion? Czy obecna cieszyła się popularnością? I czy wg. Pana ma to sens?

  • Oczywiście mogę się dowiedzieć, ale jest jeszcze, jak sądzę za wcześnie, gdyż jesteśmy w trakcie wdrażania I edycji…
   Obecna cieszyła się popularnością, gdyż zgłosiło się więcej niż 200 chętnych. A czy ma sens? Sama idea eIncusion oczywiście ma, a na temat giżyckiej wersji nic na razie nie mogę powiedzieć, gdyż zbyt mało wiem. W każdym razie wraz z R. Łożyńskim opracowałem analizę w tej sprawie i przekazałem Pani Burmistrz. Liczę, że choć część okaże się przydatna.
   Link do analizy: https://radnyiwaszkiewicz.pl/z-cyklu-moje-dwa-i-pol-grosza-einclusion-20110405/

 3. Tadeusz pisze:

  Możliwe, że […] był na kacu i dlatego taka fuszera:-) kto na to pozwolił ?
  —————————————–
  Administrator: wpis wyedytowano

 4. holger pisze:

  II edycja e-inclusion będzie polegała na łapaniu kloszardów i wciskania im na siłę mocno przepłaconych komputerów. I po raz kolejny za wyrównywanie szans zapłacą ci, co w pocie czoła zarabiają pieniądze, aby ten bardak utrzymać. A urzędnicy te pieniądze lekką ręką wydadzą: w imię społecznej sprawiedliwości, w imię wyrównywania szans, w imię socjalizmu…

 5. kate pisze:

  dodam że w niektórych pomieszczeniach zapomniano zainstalować wyłączników światła ,więc trzeba je wyłączać bezpiecznikiem.