Mieszkaniec pyta: Co dalej z Popówką?

popowka_malaW zeszłym tygodniu otrzymałem list od jednego z mieszkańców w sprawie dzierżawy terenu w okolicach Popówki Małej.
Witam !
Widziałem na Pańskim portalu że monitorował Pan tą sprawę. Mam pytanie czy już wiadomo coś z tam powstanie? Czy w tym roku da radę pojeździć na nartach? Pozdrawiam !

Przypomnę zatem, że w kwietniu 2012 roku Rada wyraziła zgodę na wydzierżawienie tego terenu o pow. 6,7978 ha, a obwieszczeniem Nr 62/2012 Burmistrz Giżycka ogłosił przetarg nieograniczony na dzierżawę z przeznaczeniem na urządzenie wyciągu do nart wodnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w tym gastronomiczną. W postępowaniu przetargowym dopuszczono 3 oferty. Wybrano propozycję firmy Speed on the water Sp. z o. o. z siedz. w Warszawie ul. Wał Miedzeszyński 379, z rocznym czynszem w kwocie 12.000,00 zł +23% VAT.

Spółka planuje uruchomienie dwutorowego wyciągu w ciągu 7 miesięcy od podpisania umowy (umowę podpisano w styczniu). Obecnie trwają ustalenia i kompletowanie dokumentacji. Termin wypada na sierpień, lecz chyba należałoby uznać, iż uruchomienie wyciągu w tym sezonie byłoby jednak sporym osiągnięciem. Ale kto wie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Mieszkaniec pyta: Co dalej z Popówką?

 1. gryc pisze:

  Czy widził może Pan plany już jak to ma wyglądać i jak już sa czy mógłby je Pan zamieścić na swojej stronie internetowej oczywiście za zgoda przedsiębiorcy.

  • Widziałem koncepcję, która zakłada budowę 2 torów do nart wodnych (w kształcie litery V) oraz budynek gastronomiczny wraz z sanitariatami o lekkiej konstrukcji + pomosty drewniane.
   Myślę, że zamieszczanie tej koncepcji nie jest konieczne, ponieważ to tylko koncepcja…

 2. Sąsiad pisze:

  Heh, Giżycko ma szczęście do inwestorów z Warszawy.. Żeby nie było jak z Szycem, że miasto będzie za własne pieniądze sprzątać.. Czy może w tym przypadku się zabezpieczyli? Miasto miało tak w ogóle z czego wybierać?