Mateusz Bystrzycki "Zwykłym Bohaterem"!

Prawie dokładnie rok temu mówiły o Nim niemal wszystkie (a może nawet wszystkie…) serwisy ogólnopolskie. Słowo „bohater” odmieniane było przez wszystkie przypadki.
I słusznie, ponieważ postawa i odwaga Mateusza Bystrzyckiego jest godna z pewnością najwyższych zaszczytów – będąc bowiem świadkiem wypadku bez wahania pospieszył z pomocą wskakując do lodowatej wody Kanału Giżyckiego.
Dzisiaj został zwycięzcą konkursu TVN, onet.pl i banku BPH!

Gratuluję Mateusz!

Przypomnijmy: 1 grudnia 2010 r., ok. 8:15 do Kanału Giżyckiego wpada samochód osobowy. Dwie osoby uwięzione w aucie dryfują w kierunku Niegocina. Pojazd nabiera coraz więcej wody. Mateusz przejeżdżając obok staje się mimowolnym świadkiem zdarzenia i bez wahania śpieszy z pomocą wskakując do kanału. Otwiera drzwi i uwalnia pasażerki.
Wyczyn Mateusza Bystrzyckiego jest dla mnie szczególnie ważny, bowiem przez wiele lat popularny „Bystry” reprezentował barwy GKS Mamry Giżycko; gdy byłem blisko związany z tym klubem. Grając na pozycji bramkarza po prostu trzeba być „twardzielem”. Mateusz to potwierdził jednoznacznie również poza boiskiem. Bez żadnych wątpliwości można stwierdzić, że dokonał rzeczy wielkiej. Prawdopodobnie uratował ludzkie życie.

Wielkie wyrazy szacunku należą się również oczywiście pozostałym osobom, które pomogły Mateuszowi. W szczególności Panu Pawłowi Zabora, Panu Andrzejowi Konopko i Panu Sylwestrowi Jabłońskiemu. Jeszcze raz gratuluję i Mateuszowi, którego czyn został doceniony w skali ogólnopolskiej, i pozostałym uczestnikom tej słynnej akcji ratunkowej.

Kliknij i obejrzyj wybrane materiały.


gizycko.tv


kontakt.tvn24.pl


tvn24.pl


gizycko.wm.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Mateusz Bystrzycki "Zwykłym Bohaterem"!

  1. juranda pisze:

    Gratulacje