"Manipulacja, inwigilacja, CBA i prokuratura" …czyli mocne otwarcie po wakacjach

radny_iwaszkiewicz_XIXNaprawdę mocne słowa padły podczas dzisiejszej sesji. Chwilami wręcz szokujące. Najpierw radny J. Kunda rozwinął uzasadnienie swojej rezygnacji, mówiąc o rzekomej manipulacji Pani Burmistrz, a pod koniec obrad zabrał głos E. Waszak ustosunkowując się do wielu zarzutów skierowanych wcześniej w Jego stronę. Poinformował m.in., że zawiadomił CBA i prokuraturę w związku z przebiegiem konkursu na Dyrektora SP Nr 7. Oj, nie był to dobry dzień dla Pani Burmistrz – niemal wszystkie zarzuty były skierowane w Jej stronę. Niektóre sformułowania, mnie – jako radnego, nie tylko zaskoczyły, ale wręcz zszokowały. Niebawem sprawą zajmie się też Komisja Rewizyjna.

Nie podejmuję się streścić wystąpienia Pana E. Waszaka. Jest ono zapewne dostępne na stronie giżyckiej telewizji internetowej gizycko.tv. Osoby zainteresowane bez trudu zapewne odnajdą zapis video.
Wracając jednak do spraw sesyjnych… Miałem kilka pytań o przyczyny rezygnacji J. Kundy z członkostwa w Komisji Mienia. Przyznam, że też miałem dużo wątpliwości, ponieważ Pan Wiceprzewodniczący przedstawił następujące uzasadnienie.

kunda_rezygnacja

Okazuje się jednak, że to nie wszystko. Na następnej sesji J. Kunda ma wygłosić specjalne oświadczenie. Poinformował również, że rozważa złożenie mandatu… Z powodu rzekomych manipulacji, jakich ma się dopuszczać Pani Burmistrz. A się narobiło.

Szkoda, że Rada na wniosek Pani Burmistrz zdjęła z porządku obrad mój projekt uchwały ws. konsultacji społecznych. Podobno było zbyt mało czasu na zapoznanie się z nim… Nie wiem… Złożyłem go 2 miesiące temu. Ile zatem potrzebuje Pani Burmistrz, aby zapoznać się z prostym projektem?

uchwala_konsultacje
Do pobrania: cały tekst projektu uchwały

Podobno najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie jednego wspólnego projektu. Może i tak… Nasuwa się tylko jedno pytanie – dlaczego nikt ze mną przez te 2 miesiące w tej sprawie się nie skontaktował? Bo w sumie po co? Demokracja… 12 głosów załatwia wszystko. Tylko, że znowu tracimy czas, a podobno kino mamy robić…

Dużo też było o śmieciach. Przy tej okazji okazało się, że byłem chyba jedyną osobą na sali, która posiada nowy harmonogram odbioru odpadów. Sprawa o tyle zaskakująca, że dokument znalazłem… w skrzynce na listy. Okazuje się, że nikt z radnych chyba go wcześniej nie widział. Jeżeli zostałem jakoś szczególnie potraktowany przez MZMGO to bardzo dziękuję, ale nie trzeba było… 😉
W takim razie dzielę się z Państwem tym – chyba jednak unikatowym (na razie?) dokumentem.


harmonogram_MZMGO


O pozostałych sprawach, w tym m.in. o Popówce, stadionie, śmieciach na cmentarzu, kinie, przejściu na ul. Wyzwolenia i strategii sportu – niebawem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sesje Rady Miejskiej i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.