Lokal mieszkalny do wynajęcia

konarskiego_oknaOd początku kadencji odnoszę wrażenie, że sprawa mieszkań jest jednym z częstszych przedmiotów wszelakich dyskusji na forum samorządowym. Nic w tym dziwnego, ponieważ potrzeba mieszkaniowa jest jedną z najważniejszych ludzkich potrzeb. Niestety możliwości naszego miasta nie są zbyt duże – również – co stwierdzam z przykrością – ze względu na niemal całkowitą bezczynność w tej kwestii od wielu lat. Na domiar złego zeszłoroczny pożar budynku przy I Dywizji sytuację jeszcze bardziej skomplikował (tu również nie widać żadnych postępów w sprawie likwidacji pogorzeliska).
Przez te niemal 3 lata sprawowania mandatu poznałem wiele problemów – w tym Pani Izy z 2 dzieci, która mieszkając z rodzicami na niewielkim metrażu pomimo stałych dochodów bezskutecznie zabiegała o jakikolwiek lokal mieszkalny.

Dlatego każde ogłoszenie możliwości najmu lokalu jest bardzo cenne.
I tu dobra informacja: jest możliwości wynajęcia lokalu mieszkalnego dla rodzin od 3 do 5 osób na zasadach określonych uchwałą Rady Miejskiej.

 • ul. Konarskiego 29 m 1
 • powierzchnia użytkowa – 36,94m2
 • powierzchnia mieszkalna – 28,35m2
 • w skład lokalu mieszkalnego wchodzą: pokój – 10,75m2, pokój – 17,60m2, kuchnia – 7,79m2, wc – 0,80m2
 • lokal posiada instalację wodno – kanalizacyjną, elektryczną, gazową, ogrzewanie piecowe.
 • obecnie obowiązujący czynsz: stawka czynszu po zastosowaniu obniżek – 3,00zł/m2, tj. 36,94m2 x 3,00zł/m2 = 110,82zł

Przyszłego najemcę obciąża koszt wykonania ewentualnych dodatkowych prac remontowych lokalu i wyposażenia go w niezbędne urządzenia. Obecnie w lokalu mieszkalnym prowadzony jest remont, w wyniku którego mogą ulec zmianie powierzchnia użytkowa, powierzchnia mieszkalna oraz stawka czynszu za 1m2.
Podania o najem komunalnego lokalu mieszkalnego będą przyjmowane w terminie: od 14 czerwca 2013 roku do 27 czerwca 2013 roku.

Druk wniosku o przydział lokalu mieszkalnego wraz z wykazem dokumentów – do pobrania w punkcie informacji Urzędu Miejskiego – pokój nr 4, parter.
Dokumenty należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego pok. 104

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Lokal mieszkalny do wynajęcia

 1. Radio Olsztyn mówi pisze:

  33 rodziny otrzymały klucze do nowych mieszkań komunalnych. Potrzebujący mieszkańcy Mrągowa zamieszkali w odnowionym budynku po byłym hotelu pielęgniarskim.

  Mieszkania są wykonane starannie i dobrze wyposażone. Dodatkowo, część z nich jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  Inwestycja, wraz z zakupem budynku, kosztowała samorząd około 3 mln 300 tysięcy złotych. Ponad 700 tysięcy złotych to dofinansowania dla gminy. Budynek podwyższono o jedno piętro i jednocześnie poprawiono jego architekturę i funkcjonalność.

  Od 2009 roku gmina Mrągowo oddała do użytku 66 mieszkań komunalnych. (mlew/bsch)