Listy, pytania, odpowiedzi…

kopertaOstatnio otrzymałem od Państwa kilka zapytań m.in. w sprawie wiaty w Ekomarinie, zagospodarowania surowców wtórnych przez ZUOK, placów zabaw i funkcjonowania platformy dialogu społecznego.
Otrzymałem już odpowiedzi w 2 sprawach: wiaty w Ekomarinie i surowców wtórnych w ZUOK.
Najpierw treść zapytania ws. Ekomariny:

Witam!
Piszę z zapytaniem dotyczącym ogródka gastronomicznego restauracji Marina, który powstał przed Ekomariną. Obiekt ten wzniesiony został na zasadzie obiektu tymczasowego, na które wystarczy zgłoszenie, zezwalające na użytkowanie obiektu na okres 120 dni. Czy właściciel obiektu zamierza ten obiekt zdemontować na resztę roku? Co miasto z tym zamierza zrobić ? Jedynym obiektem, który stosuję się po części do przepisu jest chyba tylko „[wymoderowano nazwę – W. Iwaszkiewicz]”. Druga sprawa jakim prawem powstał ten obiekt w takim miejscu? Przecież jest to projekt powstały dzięki dofinansowaniu z UE i obowiązuje go trwałość projektu unijnego. Czyżby byli w tym mieście równi i równiejsi?

| dane do mojej wiadomości |

Odpowiedź MOSiRu:
Odpowiadając na Pana e-maila z dnia 8.10.2013 r. informuję, że teren na którym usytuowano „ogródek letni” został wydzierżawiony.
Dzierżawca został zobowiązany do przestrzegania przepisów obowiązującego prawa (w tym prawa budowlanego). Właściwym organem do ewentualnej interwencji jest Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.
Projekt „EKOMARINY” obejmował budynki i budowle.
Na dzierżawionym terenie nie były prowadzone inwestycje dofinansowane środkami unijnymi

Z poważaniem
Marian Mieńko

W tej sprawie rozmawiałem również z właścicielką wiaty i otrzymałem zapewnienie, że wszystko odbędzie się zgodnie z prawem. Wiata prawdopodobnie zostanie rozebrana, ale ponieważ restauracja ma być czynna cały rok, właściciele mają kilka pomysłów na wykorzystanie wiaty także zimą. Dlatego może się okazać, że budowla będzie w tym miejscu również poza sezonem letnim – i będzie wykorzystana do prowadzonej działalności.


W sprawie surowców wtórnych pozyskanych z odpadów: sprzedażą ich będzie zajmował się ZUOK w Spytkowie.

Pozostałe sprawy w toku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, interwencje i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Listy, pytania, odpowiedzi…

  1. Kris pisze:

    Więc, dużo płacimy za wywóz śmieci. I ktoś będzie na tym zarabiał jeszcze. Według KRS ZUOK w Spytkowie to Sp. z o.o. w której wszystkie udziały w wysokości 18 541 500,00ZŁ ma Mazurski Związek Międzygminny – gospodarka odpadami. Jest jeszcze prezes zarządu, rada nadzorcza, prokurenci którzy pewnie będą niezła kasę garnąć a reszta pieniędzy nie mogłaby spowodować obniżenia kosztów wywozu ? Sądzę, że ze sprzedaży surowców sumy będą odpowiednio wysokie. Czy w naszym kochanym kraju nie można coś zrobić prostego normalnego ? Żeby wszystko działało jak należy ?