Listy od mieszkańców

kopertaPomimo trwającego sezonu, jest wiele spraw do załatwienia. W ostatnich dniach otrzymałem od Państwa dość obfitą korespondencję. W większości przypadków nie zostawiliście jednak Państwo danych do udzielenia odpowiedzi, zatem uczynię to tutaj…

 • Śmieci

  Na początku każdej zmiany należy uzbroić się w cierpliwość… Ale są sprawy, które po prostu nie mogą zbyt długo czekać. Oczywistym wydaje się taką także sprawa śmieci. Tymczasem dostaję bardzo wiele sygnałów o rosnących hałdach nieodebranych odpadów. Przyznam, że również tego nie rozumiem i irytuje mnie to. Na mojej ulicy robi się powoli wysypisko śmieci, w Ekomarinie i na cmentarzu śmieci wysypują się z pojemników. Czy w ogóle na cmentarzu zasadnym jest postawienie jednego – dość małego pojemnika w zamian za KP-7?
  Minął tydzień od początku „rewolucji” i nie widzę na razie światełka w tunelu. Pytałem o to na komisjach, byłem w Związku, rozmawiałem z Zastępcą Burmistrza, dzwoniłem do „Komy”… I wiem, że nic nie wiem…
  A w zasadzie to wiem, że gmina na razie nie realizuje swojego obowiązku i nie odbiera swoich (od 1 lipca) śmieci. W takiej sytuacji mam wątpliwości czy opłata za lipiec w ogóle jest należna; ba! Czy czasem na mocy odpowiednich przepisów ludzie po prostu nie zaczną wywozić odpadów na koszt miasta. A mają do tego pełne prawo… I co wtedy?
  Nie potrafię też Państwu odpowiedzieć, czy opłaty za nieselektywną zbiórkę zostaną obniżone do 12 zł, skoro system selekcji nie działa i wszyscy wyrzucamy odpady niesegregowane… Myślę, że tak by było uczciwiej… Wątpię jednak, aby tak się stało… Jak się dowiem, oczywiście dam znać.

 • GTBS
  Ze względu na nieobecność Pana Prezesa jestem umówiony na 2. połowę sierpnia.

 • List od Pani Moniki
  Bardzo dziękuję za bardzo miłe słowa. W większości też zgadzam się z Pani spostrzeżeniami… Miło mi też, że traktuje Pani mój blog jako podstawowe źródło informacji. Sądzę jednak, iż jest szansa, aby niebawem powstał nieco większy projekt pod egidą miasta. Pani Burmistrz raczej nie popiera pomysłu, jak wywnioskowałem z wypowiedzi z ostatniej sesji, ale myślę, że uda się Ją przekonać… Stworzenie Platformy Konsultacji Społecznych to nie jest jakiś wielki problem. Konsekwentnie będę o tym mówił jak np. przy eInclusion. Wówczas było dużo sceptycyzmu a jednak udało się i miasto zaoszczędziło naprawdę dużo pieniędzy. Nie oczekuję podziękowań, ale będę o tym co jakiś czas przypominał. Szczególnie, gdy sensowne – moim zdaniem – propozycje będą spotykały się ze sceptycznym podejściem Pani Burmistrz.

 • Kanał Giżycki (Łuczański)
  Osobie, która rozkleiła kartki z prośbą o niecumowanie do latarni i słupków gratuluje pomysłu. Choć przez jeden dzień żeglarze zostali oszczędzeni…

 • Most obrotowy
  Dziękuję Pani Emilii Niewińskiej – Kierownikowi Sekcji Utrzymania Dróg i Mostów Zarządu Dróg Powiatowych w Giżycku za bardzo szybką odpowiedź i błyskawiczne naprawienie usterki mostu obrotowego.

 • Projekt uchwały ws. konsultacji społecznych
  Dziękuję za wszystkie uwagi. Szczególnie jednej osobie, która nadesłała mi dużą partię ciekawych materiałów.

Na dzisiaj tyle. Życzę wszystkim dobrej pogody, bo to chyba teraz dla wielu ludzi jednak najważniejsze… 😉

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, interwencje i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.