Listy od mieszkańców

kopertaReklamy… Wszędzie reklamy!

Piszę z pytaniem, prośbą czy da radę zrobić cokolwiek ze wstrętnym wjazdem do Giżycka od strony Bystrego i ogólnie przypadkowymi i nieprzemyślanymi reklamami w mieście. Mieszkańcy, kierowcy i najważniejsze turyści przyjeżdżający do Giżycka są atakowani dużą ilością reklam. Czy nie można oczyścić Giżycka z zbędnych reklam i tak jak np. Kraków ostatnim czasem zrobił porządek z tym wszech obecnym nieporządkiem? (http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/zobacz-jak-krakow-pozbywa-sie-reklam,5393382,fotoreportaz-mini.html).

Zdjęcia wjazdu poniżej :
reklama
Pozdrawiam !

| dane do mojej wiadomości |


Dziękuję za sygnał. Mnie też razi wiele rzeczy – w tym często spotykany chaos również w tej dziedzinie. Obawiam się jednak, że jako samorząd możemy być często bezradni. Wydaje mi się, że na prywatnej działce, mogą stać każdej urody tablice i w dowolnie możliwej liczbie. Ciężko się dziwić i właścicielowi, który ma z tego tytułu dochód i reklamodawcy, który chce zaistnieć… Co do szczegółów popytam przy najbliższej okazji Panią Architekt, choć po obejrzeniu obrazków z Krakowa zauważam ewidentną zmianę na korzyść.


Szanowny Panie Radny a jak Rada Miejska wyjaśni wzrost opłaty za wywóz nieczystości o przykładowo 250% latem i i poza okresem letnim o 500%

| dane do mojej wiadomości |


Dziękuję za list.
Cóż, rzeczywiście tanio nie będzie, ale nie wiem skąd aż takie wyliczenie (domyślam się, że chodzi o jakiś profil działalności gospodarczej?). Sam również nie jestem zachwycony podwyżką (w moim przypadku o ok. 100%) i mam również wiele wątpliwości… Na pewno czeka nas sporo zamieszania po 1 lipca i wiele niedogodności. Pojawiają się również głosy (w dużej mierze uważam za uzasadnione), że może zbyt pochopnie przekazaliśmy swoje kompetencje Międzygminnemu Związkowi, a teraz nie mamy zbyt dużego wpływu na „rewolucję śmieciową” i ceny ustalane przez MZMGO. Trzeba jednak pamiętać, że owa „rewolucja” to nie odkrycie samorządowe, a wynika z ustawy uchwalonej przez sejm.
Co do Regulaminu uchwalonego przez Radę, rodził on się w dużych mękach. Jeżeli dobrze pamiętam, w ciągu tygodnia „sesyjnego” otrzymaliśmy zdaje się 3 wersje tego dokumentu. Miałem wątpliwości, ale ostatecznie zagłosowałem za nim, ponieważ wychodzę z założenia, że jakiś Regulamin musi obowiązywać. Sądzę jednak, że będzie on jeszcze wielokrotnie zmieniany…
A co do samego przetargu, to z moich ustaleń wynika, że w Sektorze Północnym (Węgorzewo) wybrano ofertę konsorcjum KOMA/ZUK Węgorzewo, a w Sektorze Południowym (Giżycko) trwa jeszcze dodatkowe postępowanie (3 firmy: Białystok, Bartąg, Ełk, z czego najniższą cenę zaoferowała firma z Bartąga).

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Listy od mieszkańców

 1. ? pisze:

  No cóż od strony Bystrego to może i teren prywatny, ale od strony Wilkas przy miejskim pseudo – stadionie to już niekoniecznie.

 2. Kris pisze:

  Jakim cudem dla ZUK opłacało się wywozić śmieci za tak niską stawkę ?
  Teraz trzeba nawet 3 krotnie więcej płacić !
  I jeszcze mamy segregować!
  Gdzie ta kasa pójdzie ?
  Następny ukryty podatek! Trzeba kosy na sztorc i na Wiejską …