List od mieszkańca ws. Popówki Małej

popowka_malaSprawa wyciągu do nart wodnych mocno Państwa interesuje. Właśnie otrzymałem kolejny list od jednego z mieszkańców w sprawie dzierżawy terenu w tej okolicy.

Lato się zbliża wielkimi krokami,a z wielkich planów o wyciągu narciarskim nici chyba? Piszę do Pana z zapytaniem czy coś wiadomo w tej sprawie? Nie widać żadnych robót ziemnych ani innych rzeczy. Jest szansa na to aby w tym roku popływać w Giżycku na nartach wodnych?

Przypomnę zatem ponownie, że w kwietniu 2012 roku Rada wyraziła zgodę na wydzierżawienie tego terenu o pow. 6,7978 ha, a obwieszczeniem Nr 62/2012 Burmistrz Giżycka ogłosił przetarg nieograniczony na dzierżawę z przeznaczeniem na urządzenie wyciągu do nart wodnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w tym gastronomiczną. W postępowaniu przetargowym dopuszczono 3 oferty. Wybrano propozycję firmy Speed on the water Sp. z o. o. z siedz. w Warszawie ul. Wał Miedzeszyński 379, z rocznym czynszem w kwocie 12.000,00 zł +23% VAT.

Spółka planuje uruchomienie dwutorowego wyciągu w ciągu 7 miesięcy od podpisania umowy (umowę podpisano w styczniu). Prawdopodobnie wciąż trwają ustalenia i kompletowanie dokumentacji. Termin wypada na sierpień, lecz chyba należały już uznać, iż uruchomienie wyciągu w tym sezonie będzie raczej mało realne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.