List od mieszkańcaSprawa mostu obrotowego

Witam,
Jestem mieszkańcem Giżycka i ów idąc dzisiaj do kościoła pw. Ducha Świętego od strony ul. Olsztyńskiej, przechodziłem przez most obrotowy. Nic by w tym nie było dziwnego, gdyby nie przejazd samochodu. Gdy znalazłem się na jego konstrukcji – tuż nad wspornikami, nagle pod wpływem przejeżdżającego kierowcy, most zaczął mocno drgać. Z tego względu ,że często uczęszczam tą
trasą, bardzo niepokojąco się temu przyjrzałem. W poprzednich latach te drgania były o wiele mniejsze. Pod wpływem mrozu metal się kurczy, dlatego też przyczyną tych drgań mogą być krótsze wsporniki. Po przejściu na drugą stronę kanału rzuciłem okiem na to – potwierdziły się moje przypuszczenia.
Most na lewym wsporniku (patrząc od ul. Olsztyńskiej) po przejeździe
samochodu dosłownie „skacze” .Przerwa między podstawą a wspornikiem podczas drań wynosi ok. 5 cm. Niepokoi mnie ten fakt, gdyż nie wiem czy dalsza ta sytuacja nie wpłynie na stan mostu. Mam nadzieję, że zajmie się Pan tą sprawą i spróbuje wyjaśnić kwestię tego zjawiska.

Pozdrawiam
Mieszkaniec Giżycka

W związku z tym spostrzeżeniem zwróciłem się do Zarządu Dróg Powiatowych i bardzo szybko otrzymałem odpowiedź, za którą bardzo dziękuję. Dziękuję również za zgłoszony sygnał. Ja również uważam, że most obrotowy jest nie tylko ciekawą atrakcją i osobliwością Giżycka, ale również obiektem wręcz strategicznym i kluczowym dla komunikacji w mieście. I dlatego musimy o niego dbać w sposób szczególny.

A oto treść odpowiedzi ZDP w Giżycku:

Szanowny Panie!

Odpowiadając na przesłaną przez Pana informację dotyczącą mostu obrotowego w Giżycku, pragnę zawiadomić, że usterka na obiekcie została niezwłocznie usunięta. Przyczyną drgania przęsła było skurczenie się konstrukcji stalowej, w związku z niskimi temperaturami. Mając na uwadze powyższe, obsługa mostu została zobligowana do bieżącej kontroli stanu technicznego obiektu i w razie potrzeby, do natychmiastowego reagowania.
Z poważaniem

Zastępca Zarządu Dróg Powiatowych

Grzegorz Moszczyński

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.