List od mieszkańca

kopertaWitam!
Panie Wojciechu dużo mówi/pisze się o śmieciach to chciałem i ja swoje 3gr dołożyć.
Otóż na początku sierpnia zaczęliśmy remont nowo kupionego mieszkania (rynek wtórny). W związku z tym byliśmy właścicielami przyszłego gruzu (ok 1.5-2,0 m3). Za starych przepisów jak stały kontenery KP-7 mało kto zwracał uwagę co tam wpada i pewnie gruz by tam wylądował, teraz to wygląda inaczej.
Nie wrzucę przecież gruzu do plastikowego małego kontenera bo jest to niezgodne z prawem i regulaminem MZGO. W regulaminie ujęta jest informacja, ze związek ma obowiązek odebrać gruz za darmo.
To papier…a teraz rzeczywistość. Zadzwoniliśmy do MZGO w tej sprawie, tam dostaliśmy kontakt do KOMA Ełk. KOMA nas po prostu „olała”, ze niby muszą się dopytać jak to zrobić i oddzwonią….i wiadomo – nie oddzwonili bo po co ;). Wiec odwiedziliśmy z żoną bezpośrednio MZGO. Rozmowa z samym przewodniczącym zarządu była naprawdę bardzo bardzo mila. Widać było ze Pan Przewodniczący chciał nam pomoc. Nakreślił telefonicznie temat pewnej Pani i powiedział ze mamy do niej zadzwonić ciut później.
Tak tez zrobiliśmy. Pierwsza rozmowa była obiecująca….Pani powiedziała ze musi ustalić szczegóły i mamy zadzwonić ponownie ciut później. Drugi telefon już nie był tak miły. Na moje pytanie kiedy zostanie zabrany mój gruz usłyszałem odpowiedz ze (o ile pamiętam) po 3 miesiącach po podpisaniu jakichstam omów (nie dotyczących mnie). Co w takim razie robić z gruzem? kłaść przed blok? Pewnie zostałbym pod tym gruzem zakopany przez innych lokatorów jakbym przed oknami, na trawie i wokół bloku zostawił na 3 miesiące moje odpady (gruz). Konkluzja rozmowy było to, ze jak chce to MZGO odbierze ode mnie gruz ale za jakiś czas (3m-ce). Na moje pytanie: po co ta szopka z ustaleniami, telefonami i zwlekaniem z odpowiedzią usłyszałem coś takiego: „trzeba było inaczej zadać pytanie”… W związku z tym zasiliłem konto starego poczciwego i sprawnie działającego ZAKŁADU USŁUG KOMUNALNYCH kwota 300,01 zł i jeszcze w tym samym dniu późnym popołudniem dostałem pod dom kontener KP-7. I tak właśnie u nas odbywa się realizowanie regulaminu MZGO.

| dane nadawcy do mojej wiadomości |


Dziękuję za list. Akurat moje doświadczenia z KOMĄ są zgoła odmienne. Tam przynajmniej odbierają telefony. Coś jednak ewidentnie w tym systemie nie zadziałało, ale mieszkańcy bez względu na to muszą płacić – i to dużo więcej… Rzeczywiście trudno to zaakceptować przy tak marnej jakości. Trudno też zaakceptować to, że ludzie ludziom ten los zgotowali. Temat śmieci, jak sądzę, będzie jeszcze długo „w obrocie”. Może to nie będzie żadnym pocieszeniem, ale podobno MZMGO ma nałożyć jakieś kary na firmę odbierającą odpady. Oby to poskutkowało, choć nie jestem do końca przekonany, czy winnym jest tu jedynie wykonawca… A swoją drogą – dzisiaj podobno na sesji Rady Powiatu padły zarzuty o rzekomym ustawieniu przetargu. Radna, która o tym mówiła, ma chyba jakieś dowody, bo oskarżenie jest poważne. Czyżby CBA miało na dłużej zagościć w Giżycku?

Pozdrawiam,
W. Iwaszkiewicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „List od mieszkańca

 1. czupakabr pisze:

  To są właśnie konsekwencje robienia ustawy na szybko. Syf i brud pod domem. Porażka. U mnie pod domem zawsze śmieci są odbierane z 1,2 dniowym opóźnieniem. Co więcej tak się śpieszą śmieciarze, że nie odstawiają kubłów na miejsce tylko zostawiają na asfalcie. Kiedyś miałem 2x taniej i 2x częściej były odbierane śmieci. Dla mnie z tym sortowaniem to jest pic skoro oba kubły odbiera ta sama śmieciarka. Poza tym teraz są już takie technologie wykorzystywane przy sortowaniu, że nie jest to konieczne aby rozdzielać śmieci na mokre i suche.

 2. kate pisze:

  Jeszcze jedna uwaga co do śmieci-z wypowiedzi wiceburmistrza wynika ,że żeglarze w Giżycku to tylko samo zło,chcą wyrzucać śmieci gdzie im jest najbliżej np. wysiąść na kanale i wyrzucić śmieci do stojących tam koszy,otóż nie,mają je wyrzucać w portach,a najlepiej niech zabierają je ze sobą,czy to tak ma wyglądać przyjazny brzeg i zaproszenie na następny rok??? i tak nas omijają szerokim łukiem za brak imprez,a teraz będą omijać za tak nie przemyślane wypowiedzi,internet jest dla wszystkich i już są komentarze na ten temat.

  • ? pisze:

   Jak to jest ? Ponoć ze względu na brak imprez , turyści omijają nas „szerokim łukiem”, a mimo to – jak wskazuje GUS – jest ich najwięcej w województwie 🙂
   Noo może, a raczej na pewno powiat Mrągowo nas wyprzedza 🙂
   Imprezowe „Ełki” (po mimo propagandy) to w zasadzie pustynie turystyczne 🙂

 3. moher! pisze:

  PROPONUJĘ—złożyć zbiorowy pozew do Sądu o zwrot różnicy wpłaconych kwot na konto MZGO, a uprzednimi wpłatami do ZUK-u. Ponadto dokonania zwrotu poniesionych kosztów wpłat w bankach,gdyż przez opieszałość Prezesa MZGO p.Ogłuszki, który nie potrafi uruchomić okienka do bez prowizyjnego dokonywania wpłat, jak to miało miejsce w siedzibie ZUK, i Mazurskim Banku Spółdzielczym.
  —Kwartalnie płaciłem za 1 (słownie:jeden) pojemnik 51,-zł.,a teraz za dwie osoby–72,-zł.
  –Jakim prawem i dlaczego mamy płacić drożej za skandalicznie wykonywaną pracę i jeszcze być straszeni dodatkowymi kosztami w razie stwierdzenia złej segregacji?
  —-Dlaczego mam myć pojemniki (np.słoiki) przed wrzuceniem do kosza i za to ponosić dodatkowe koszty??
  —–Dlaczego ustalono tak wysokie opłaty,za coś co jest wykonywane jak to czynił ZUK.
  Proponuję zacząć rozliczać tę biurokratyczną hołotę,która myśli że wszyscy biorą kasę taką jak oni !! Myślę, że Pani Radna poruszyła istotny temat—-którym winni zająć się Organy do zwalczania tej patologii (oby Nie giżyckie).

 4. kate pisze:

  Wystarczy policzyć imprezy w Strandzie,Wilkasach,Rydzewie(to nie jest miasto Giżycko)i da to nam ogólny wynik,ja mówię o GIŻYCKU,a GUS podaje takie dane jakie dostaje(papier przyjmie wszystko)nie zawsze są one zgodne ze stanem faktycznym,potem są sprostowania,jedna informacja mówi że na Mazurach w tym roku sezon był słaby,druga że było tu turystów mnóstwo,zależy jaka stacja radiowa to przekazuje(jest to tak jak z pogodą,jedni mówią że na mazurach pada,drudzy że świeci słońce,a prawda jest pośrodku.