List od mieszkańca

Dzisiaj otrzymałem list skierowany do Rady Miejskiej od jednego z mieszkańców Giżycka ws. skrzyżowania ul. Obwodowej z ul. Świderską i ul. Nowowiejską. W mojej ocenie treść listu dotyczy na tyle istotnego problemu, że postanowiłem opublikować go na swojej stronie. Temat bowiem wydaje mi się dość pilny i nie podzielam zdania, że nic nie da się zrobić i że pozostaje nam jedynie czekać na łaskę GDDKiA, kiedy rozpocznie się przebudowa szosy Obwodowej. Łaska ta bowiem z pewnością zwyczajnie uzależniona jest po prostu od pieniędzy… Coś jednak trzeba robić… Bądźmy mądrzejsi przed szkodą, bo lepiej zapobiegać niż leczyć. Choć nie popieram zaproponowanej metody zasypania GDDKiA pismami, uważam jednak że warto o tym skrzyżowaniu mówić nieco częściej i nieco głośniej… A oto treść listu:

Witam!
Bardzo bym prosił o przekazanie tej wiadomości wszystkim Radnym Rady Miejskiej w Giżycku.
Chciałbym poprosić Panie Radne oraz Panów Radnych o pomoc przy jednej sprawie dotyczącej chyba nas wszystkim Giżycczan, bez względu na lokalne podziały polityczno-partyjne.
Jestem przekonany, że jest Państwu znany problem związany ze skrzyżowaniem Szosy Obwodowej z ulicami Świderska i Nowowiejska. Problem polega na tym, że strasznie trudno wjechać z dróg podporządkowanych na Szosę Obwodową. Docelowym najlepszym rozwiązaniem jest rondo, które jest planowane w ramach modernizacji Szosy Obwodowej. Tylko kiedy oni nam tą Szosę zbudują?
Wobec tego uważam za rozsądne rozważenie na poważnie zamontowania na tym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej działającej w godzinach szczytu.
Napisałem w tej sprawie list do olsztyńskiego oddziału GDDKiA.
Spodziewając się odmownej odpowiedzi(typu: planujemy tam potężny remont całej obwodówki, więc nie masz na co liczyć) postanowiłem zainteresować sprawą posłów z naszego 35 okręgu wyborczego:
Pana prof. Tadeusza Iwińskiego
Panią Iwonę Arent
Pana Sławomira Rybickiego
Panią Beatą Bublewicz
Panią Lidię Staroń
(pisząc do nich w dużej mierze skopiowałem list do GDDKiA)

Wczoraj(wtorek 27 września 2011) odbyłem rozmowę z Prof. Tadeuszem Iwińskim. Zadeklarował że porozmawia z olsztyńskim dyrektorem GDDKiA o tej sprawie. Myśli o złożeniu interpelacji w tej sprawie do Ministra Infrastruktury.
Rozmawiałem też krótko z Panią Lidią Staroń(obydwoje mają biura poselskie w Olsztynie w tym samym budynku). Przedstawiłem po krótce sprawę. Ale najpewniej zajmie się tym po wyborach.
Jeżeli starczy mi sił to po wyborach spróbuje odpowiednie pisma złożyć do posłów i posłanek którzy zostaną ostatecznie wybrani.

Na potwierdzenie moich słów załączam skany potwierdzeń przyjęć odpowiednich pism.

Dlatego też proszę Państwa – wszystkie Radne i Radnych o wspólny lobbing na rzecz tej sygnalizacji. Marzy mi się byście Państwo każde z osobna(pokreślam – każde z osobna) wysłali indywidualny list do GDDKiA w Olsztynie popierający pomysł tej sygnalizacji(jeżeli oczywiście go podzielacie).
Zależy mi szczególnie na indywidualnych pismach, a nie na zbiorowym liście radnych. Zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego na każde pismo złożone w urzędzie, urząd musi odpowiedzieć w terminie 30 dni.
Ilość pism w jednej sprawie oraz konieczność odpowiedzi na nie spowoduje wśród decydentów w olsztyńskim oddziale GDDKiA konieczność jakiegoś załatwienia tej palącej społecznie sprawy. Jeżeli jeszcze Posłanki i Posłowie coś tam zainterweniują, mamy realne szanse na wywalczenie na tym skrzyżowaniu świateł. Głęboko wierzę w konsekwentny i dobrze zorganizowany lobbing za społecznymi sprawami. Gdybym w to nie wierzył to nie zawracałbym Państwu głowy.
Marzy mi się też namówienie mieszkańców Wilanowa do wysyłania prywatnych listów w tej sprawie, ale nie wiem czy będę miał jeszcze na to siłę 🙂

Bardzo bym prosił Przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Małgorzatę Czopińską o przekazanie tej mojej prośby w sposób formalny na piśmie wszystkim radnym(chodzi mi przede wszystkim o skuteczne i pozbawione wszelkich wątpliwości przekazanie) wraz z załącznikami, będącymi świadectwem mojego poważnego zainteresowania ta sprawą i podjęcia poważnych działań.

Mail ten wysłałem(poza oficjalnym adresem Rady Miejskiej – rada@gizycko.pl) również na szereg adresów e-mail radnych które znalazłem na stronach Rady Miejskiej jako wstępną informację dla tych radnych o sprawie.
Nie potrafiłem znaleźć adresów e-mail następujących radnych:
Andrzej Jelec, Bogdan Górski, Jerzy Kiczyński, Kunda Jerzy, Jadwiga Mistera Cezary Piórkowski, Maria Popieluch, Jan Sekkta, Andrzej Urbaniak, Wójtowicz Krzysztof

Bardzo bym prosił o poinformowanie tych radnych w sposób tradycyjny, a nie elektroniczny o tej sprawie.

Pozdrawiam Serdecznie
Łukasz ZakrzewskiPS. List przesłałem do pozostałych radnych Porozumienia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Giżycka. Do tematu z pewnością powrócę. Pierwsza okazja już w czwartek (29 września 2001 r., o 18:00). W sali kominkowej hotelu Wodnik odbędzie się spotkanie, w którym udział weźmie m.in. Pan prof. T. Iwiński – jeden z adresatów listu. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na stronie giżyckiej tv internetowej gizycko.tv. Zapraszam.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „List od mieszkańca

  1. mieszkaniec pisze:

    Zakrza…a co z kładką nad kanałem ? Panie Radny a co z kładką nad kanałem ?