List od mieszkańca

Otrzymałem list od jednego z mieszkańców ws. skrzyżowania na ul. Obwodowej. Temat jest znany od lat. Myślę, jednak że przyszedł czas, aby bardziej zdecydowanie negocjować z GDDKiA termin wykonania ronda. Wiem, że tematem interesuje się również radny M. Boć, ponieważ tak się złożyło, że całkiem niedawno nawet na ten temat pogawędziliśmy.

A oto treść listu:
Do wszystkich,którym życie miłe

Serdecznie apeluję do wszystkich użytkowników giżyckich dróg – omijajcie skrzyżowanie ulic Obwodowej/Świderskiej/Nowowiejskiej – jeśli Wam życie miłe. Miejsce to wymaga iście rajdowych umiejętności – wjeżdżając na Obwodową należy umieć „wstrzelić” się w sznur pędzących aut – przypomina to rosyjską ruletkę, a nie każdy kierowca ma ochotę w to grać (przynajmniej ja nie – dlatego już tam nie jeżdżę). Miejsce to nie należy do miasta i w najbliższym czasie (ok. 15lat) nic się tam nie zmieni dlatego proszę – kto dba o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne niech omija to skrzyżowanie szerokim łukiem!

Jakub Bogdatowicz (można upublicznić)Giżycko, dnia 7 lipca 2011 r. , zbliżają się godziny szczytu, a na skrzyżowaniu już powoli robi się tłoczno… Podobnie jak Pan Jakub, od dawna staram się unikać wjazdu na Obwodową na tym skrzyżowaniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „List od mieszkańca

  1. mjgizycko pisze:

    jak ktoś tam zginie to może coś zrobią…

  2. mieszkaniec pisze:

    Wielu już tam zginęło i nic. Liczenie na wyobraźnię urzędników jest, podobnie jak liczenie baranków, dobre na bezsenność.