List od mieszkańca


Witam serdecznie Panie Wojciechu
w zeszłym roku, jak wszyscy wiemy, na Wodociągowej koło BricoMarche otwarto nowe rondo (i oczywiście poprawiono ulicę Wodociągową).
Czy mógłby się Pan dowiedzieć w jakim celu ekipy budowlane w przez ostatnie ~2 tyg. robiły jakieś poprawki?
Przejścia dla pieszych na rondzie w ogóle nie są przystosowane do wózków inwalidzkich (…). Ostatnio część kostki pol-brukowej zostało wyjmowane i coś tam robili…co ciekawe na zewnętrznych łukach ronda (asfalt) został wycięty ok 10-15 cm pasek asfaltu i w to miejsce zostały włożone kostki…. a po jaki czort? :). W zeszłym roku zrobili a w tym już psuja?
Zwracam się z prośba o informacje (Pan ma więcej możliwości niż zwykły szary mieszkaniec) po co i dlaczego zostały zrobione tam tak dziwne poprawki i dlaczego w dalszym ciągu krawężniki na rondzie nie są przystosowane do wózków (czy to inwalidzkich czy tez dla dzieci)….

Pozdrawiam gorąco – /dane do mojej wiadomości/


Temat nie tylko mnie wydał się interesujący, bowiem jeszcze jedna osoba mnie o to samo zapytała. Nie potrafiłem odpowiedzieć, zatem zasięgnąłem informacji w Wydziale Techniczno – Inwestycyjnym.

Otóż, jak się okazuje, zauważono, że w niektórych miejscach woda nie spływa do sieci kanalizacji burzowej. W związku z tym wykonawca na własny koszt dokonał poprawek. Jednak zdecydowano się ułożyć kostkę, ponieważ byłby problem z wyprofilowaniem asfaltu na tak małym kawałku.
Krawężniki również miały zostać poprawione, choć podobno 2 cm, na zjazdach mieści się w normie. Jednak otrzymałem obietnicę, że pracownicy ponownie przyjrzą się krawężnikom.

I o to chodzi… Dziękuję za sygnał.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „List od mieszkańca

  1. Autor listu pisze:

    Dziekuje 😉