Konferencja prasowa z okazji 400-lecia Giżycka

14 sierpnia 2012 r.

materiał video: gizycko.tv

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Konferencja prasowa z okazji 400-lecia Giżycka

 1. moje wspomnienia pisze:

  Ja pamiętam czasy jak Giżycko miało 22 tys. mieszkańców, następnie z roku na rok ich przybywało. Pamiętam również te czasy gdy liczba mieszkańców przekroczyła 30 tys. giżycczan i osiągnęła blisko 33 tys. UFF ! Obecnie ponoć rozwój (złe słowo) miasta jest najdynamiczniejszy, no i fajnie, tylko dlaczego przez okres około dziesięciu lat „wyjechało” z Giżycka ponad 3 tys. mieszkańców (dla niezorientowanych taki Ryn – Mikołajki) i dlaczego jako chyba jedyne miasto w województwie i chyba po raz pierwszy w powojennej Polsce nie odnotowało w ubiegłym roku przyrostu naturalnego ?
  Odpowiedz jest prosta. Młodzi ludzie nie widzą tu perspektyw na dalsze życie, opuszczają tą mieścinę, co oznacza że społeczeństwo się starzeje i jest tak jak jest.

 2. kate pisze:

  Tylko zastrzyk z młodej krwi nie zakażonej układami uzdrowi to miasto i przywróci go na Stolicę Mazur-ŻEGLARSKĄ.

 3. mieszkaniec pisze:

  Aby zrobić zastrzyk potrzeba lekarza – człowieka młodego z wyobraźnią. Obecni włodarze niczego więcej nie wymyślą….

 4. kate pisze:

  Więc trzeba zacząć pracować na lekarza już od dziś!!!

 5. Klekine pisze:

  Popieram komentarze obiema garściami. Ja też tu tylko bywam (i staram się nie bywać latem!), ale … zawsze tu mieszkam. No cóż, jeżeli włodarze (bo nie tylko ostatnia) nie są …. przyzwoicie inteligentni i przyzwoicie UCZCIWI (!) to efekt jest jaki jest. Choć przyznam, że miasto raczej nie zyskało na przekroczeniu 30 tysięcy mieszkańców (nie jest to miasto klasy Ełku, a stawianie jedynie na turystyke w naszym klimacie to zarzynanie miasta).