Kończy się najdłuższy weekend nowoczesnej Europy

Pogoda dopisała, sezon można uznać za rozpoczęty! Myślę, że tradycję otwarcia mostu – jako symbolu początku sezonu zdecydowanie warto kontynuować i rozwijać. Giżycko bowiem niejako jest skazane na sukces chociażby z racji swojego unikatowego położenia; a takie osobliwości jak most obrotowy z odbudowanym zamkiem w tle zawsze będą atrakcyjnym obrazkiem dla mediów, które zapewnią nam część promocji. Oczywiście nie ma nic za darmo i nic nie jest dane raz na zawsze, dlatego dobrze by było, abyśmy tego, co mamy, sami nie psuli…
Kilka tygodni temu zespół kontrolny (P. Trejnis, A. Szocik) zauważył, że w Ekomarinie – często nazywanej najnowocześniejszym portem na Mazurach, droga prowadząca do slipu w zasadzie nie jest używana, ponieważ została niewłaściwie zaprojektowana. I właśnie tuż przed „majowym weekendem” można było się przekonać o słuszności owych spostrzeżeń.

Ekomarina

Jak wyraźnie widać na fotografii – obecnie pole namiotowe pełni rolę dojazdu do slipu, ponieważ pojazdy transportujące łodzie nie są w stanie zmieścić się w łukach drogi dojazdowej. Droga jest nieprzejezdna również dla podnośnika bramowego, który stacjonuje przy slipie. Niestety – po wcześniejszych koniecznych przeróbkach (np. skuwanie świeżo położonych posadzek, wykopy, brak sieci do transmisji danych itd.) trzeba chyba dopisać kolejny punkt do poprawki – „droga dojazdowa do slipu” oraz „naprawa nawierzchni trawiastej pola namiotowego”… Musimy zatem sporo jeszcze popracować, aby Ekomarina stała się naprawdę nie tylko nowoczesnym, ale przede wszystkim funkcjonalnym obiektem. I co najważniejsze – wyciągajmy wnioski i uczmy się. Można oczywiście prezentować pogląd, że to tylko drobiazgi… ale pamiętajmy, że duże rzeczy składają się z małych!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Kończy się najdłuższy weekend nowoczesnej Europy

  1. moher! pisze:

    Pomysłodawcy chcieli dobrze- a wyszło jak zwykle > do ….- poprawki>> tylko pytam DLACZEGO kosztem naszych kieszeni.