Koncert w Państwowej Szkole Muzycznej

Koncert, na który zostałem zaproszony przez Panią Dyrektor Alinę Skupińską odbył się 12 maja 2011 r. Giżycka szkoła muzyczna jest jedyną placówką artystyczną w naszym powiecie. Kształci w zakresie gry m.in. na akordeonie, flecie poprzecznym, fortepianie, gitarze klasycznej, klarnecie, oboju, saksofonie, skrzypcach czy wiolonczeli. Trzeba przyznać, że poziom muzyczny zaprezentowany przez uczniów był wysoki.
Uczniowie zaprezentowali repertuar nie tylko klasyczny, ale i utwory muzyki popularnej. Mnie się podobało! Szczególnie wykonanie kanonu smyczków przy akompaniamencie fortepianu, a znanego mi wcześniej z wersji rockowej Trans Siberian Orchestra oraz występ młodziutkiej klarnecistki. Oczywiście reszta również zaprezentowała się bardzo dobrze.

Canon Rock

Jak każda tego typu placówka i giżycka szkoła ma wielkie potrzeby. Widać to chociażby w wyposażeniu auli, gdzie krzesła pochodzą prawdopodobnie z epoki budowy osiedla XXX – lecia. Meble, jak widać solidne, ale nic nie jest wieczne…
W tym roku uda się prawdopodobnie wyremontować część elewacji. Potrzeb jest oczywiście więcej. Sądzę jednak, że giżycki samorząd powinien nawiązać szerszą współpracę ze szkołą, bo jak dotychczas chyba nie była ta współpraca zbyt owocna. Wydaj mi się, że szkoła też bardziej powinna otworzyć się dla mieszkańców i prezentować swoje walory. Naprawdę jest czym się chwalić.

Gdyby ktoś z Państwa zechciał wspomóc placówkę:

kontakt ze szkołą

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Koncert w Państwowej Szkole Muzycznej

  1. Tadeusz pisze:

    Stać Burmistrza na wyrzucanie pieniędzy ( pomniki, opłacanie pseudo rzecznika za 30 tyś rocznie) to chyba nie będzie problemu z krzesełkami. Fakt zgadzam się, widziałem, krzesełka są z epoki prl owskiej.