Komunikaty

wykrzyknikZbliża się czas wnoszenia propozycji do budżetu miasta. Mam już kilka pomysłów, gdyby jednak chcieli Państwo coś zaproponować, proszę wpisać w komentarzach lub poprzez e-mail lub formularz kontaktowy. Proszę o sygnały do 30 września.
Dzisiaj także odebrałem telefon od osoby prowadzącej drobną działalność gospodarczą, która poinformowała mnie i poprosiła, aby przekazać wiadomość, że w MZMGO można skutecznie składać korekty deklaracji na wywóz śmieci, aby płacić mniej. Oczywiście deklaracje powinny być składane zgodnie ze stanem faktycznym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „Komunikaty

 1. Moja propozycja pisze:

  Moja propozycja jest taka, aby w budżecie znalazły się pieniążki na bilet w jedna stronę dla pani Jolanty Piotrowskiej. Dosyć tego cyrku w naszym mieście.

 2. Amadeusz Szewczyk pisze:

  Ja bym pomyślał o remoncie niektórych dróg oraz klasycznie o stadionie. Pozdrawiam :).

 3. kate pisze:

  W przyszłym budżecie powinny znaleźć się pieniądze na zatrudnienie prawdziwego fachowca od zieleni niskiej w naszym mieście,bo na stan dzisiejszy to mamy groch z kapustą,osoba zajmująca się tym niema zielonego pojęcia o zieleni niskiej.

 4. mieszkaniec pisze:

  W przyszłorocznym budżecie lepiej będzie wszystkie wolne środki przeznaczyć na spłatę zadłużenia. To jest (mam taką nadzieję) ostatni rok rządów Jolanty Piotrowskiej i mając na względzie przyszłość naszego miasta nie pozwólmy jej na jakiekolwiek „inwestycje” – niech przynajmniej w przyszłym roku kwota spłat przewyższy sumę zaciąganych kredytów.

 5. Moja propozycja II pisze:

  Zakup taczki do wywózki Jolanty Piotrowskiej z Urzędu Miejskiego

 6. kate pisze:

  Jeśli już musi być w naszym mieście straż miejska,to niech to będą młodzi ludzie,którzy są bez pracy,zorganizować im szkolenia i przygotować ich do tej pracy profesjonalnie,a nie byli starzy emeryci (mający już dochody),przyznam że najlepszym rozwiązaniem byłoby ją całkiem zlikwidować,a pieniądze przeznaczyć na prawdziwy rozwój miasta-chodniki,drogi,oświetlenie.

  • :-) pisze:

   Straż miejską ZLIKWIDOWAĆ, a pieniądze przeznaczyć na komunikację miejską 🙂 TYLKO Dwie linie, bez kombinacji – (do godz. 15,30) Kaufland, lodowisko, Inter M, OŚRODEK ZDROWIA, Warszawska, Urząd Miasta i dalej (1) Wilkasy, (2) Wilanów. Po godz. 15,30 – ta sama trasa z pominięciem UM, a w zamian (1a, 2a) – Konarskiego, Okrzei, Sikorskiego (basen), Olsztyńska ……… Myślę, że trzy nieduże autobusiki wystarczyłoby na tą mini komunikację 🙂 Jest ona w przeciwieństwie do straży miejskiej naprawdę potrzebna (znam problem) – wszak nie wszyscy jesteśmy piękni, sprawni, młodzi i mamy samochody.

 7. Moja propozycja III pisze:

  Zakup rakiety i wystrzelenie w kosmos z kosmodromu Jiuquan [wymoderowano fragment wpisu – W. Iwaszkiewicz]. Chińczycy zrobią to najtaniej. Panie radny Iwaszkiewicz czy stać nas na to ?


  Obawiam się, że niedługo (o ile utrzyma się np. trend demograficzny) może nas nie być stać nie tylko na zakup rakiety kosmicznej, ale jakiejkolwiek rakiety – nawet tenisowej… 😉
  Pozdrawiam,
  i dziękuję za wpisy (jednak nieśmiało proponuję uznać tematy motoryzacyjno-kosmiczne za zamknięte).
  Dziękuję.

  W. Iwaszkiewicz

 8. maly sklepik pisze:

  Zainteresowala mnie mozliwosc zmiany deklaracji smieciowej. Prowadze maly sklep i moje smieci sa wielkosci malej reklamowki co 2-3 dzien. Otrzymalam od UM fakture za wywoz smieci w wys. 40 zl/msc. Czy jest mozliwa zmiana? Pozdrawiam

  • W tej sprawie proszę zgłosić się do MZMGO na ul. Wodnej. Sądzę jednak, że jest szansa, lecz musiałbym znać treść pierwotnej deklaracji. W MZMGO zrobią to zapewne od ręki.

 9. Nie dla Jolanty P. pisze:

  Panie Wojciechu czy radni mają taką możliwość, aby usunąć obecnego Burmistrza z urzędu?

 10. kate pisze:

  Za wywóz śmieci pojemnika 120l raz w miesiącu opłata wynosi 19zł,-,zdeklarowana wielokrotność wywozu-2,3,4 razy mnożymy razy19zł,- i to nam daje kwotę do zapłaty miesięcznej.Oczywiście chodzi o działalność gospodarczą.

 11. kate pisze:

  Przydałoby się stojaki na rowery przy ścieżkach rowerowych np.na Nadbrzeżnej,na Placu Grunwaldzkim,w Ekomarynie,na deptaku przy kładce.

 12. :-) pisze:

  Czy działanie rady i burmistrza na nie rozwój miasta jest celowe ?
  Dlaczego przez kilkadziesiąt już lat nikt nic nie zrobił w kierunku rozwoju gospodarczego Giżycka ? Na sesjach poruszane są tylko tematy typu: kładka, fontanna, chodnik, parking ………………………. , a ostatnio siłownia pod chmurką !!!!!!!!
  Dlaczego w okół powstają nowe podstrefy ekonomiczne, a u nas cisza !?
  http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/powiekszenie-warminsko-maz-sse-da-2100-miejsc-pracy-zainwestuje-m-in-philips/nmh82