Kolejne zda(e)rzenie na Obwodowej. Sygnalizacji też nie będzie…

obwodowa_lipiecTego skrzyżowania nawet chyba nie trzeba opisywać. Dzisiaj kolejne zderzenie. Całe szczęście, że bez ofiar. Kilka razy ruchem kierował tu policjant (i to chyba najlepsze, choć doraźne rozwiązanie). Dzisiaj jednak kierowania ruchem zabrakło.

Problem nie jest wydumany. Na którejś sesji zaproponowałem, aby przemyśleć ustawienie świateł tymczasowych i zsynchronizować je z godzinami otwarcia mostu – tak, aby włączać je tylko w czasie, gdy most jest zamknięty dla ruchu drogowego. Mówiłem wówczas o skrzyżowaniu z Wilanowską i miałem na myśli tylko miesiące letnie i tylko godziny związane z mostem…

Najwyraźniej nie zrozumiałem się z GDDKiA, gdyż otrzymałem odpowiedź o jakichś projektach, przebudowach… A mnie chodziło o coś zupełnie innego. O takie przenośne sygnalizatory, jakich pełno na drogach krajowych w czasie remontu. Nie wiem… ludzie na Marsa się wybierają, chodzili po księżycu, gdy mnie na świecie nie było, a tu od tylu lat nie możemy uporać się tak przyziemnymi wydawałoby się sprawami. Czy rzeczywiście musi ktoś zginąć? To mi się nie podoba.


Pisma:.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, To mi się nie podoba i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Kolejne zda(e)rzenie na Obwodowej. Sygnalizacji też nie będzie…

 1. Giżycko to jedna wielka prowizorka pisze:

  Burmistrzowa rządzi miastem przez ?!?!?!? lat.
  Dzięki obecnie panującej nie mamy swojego przedstawiciela w województwie ( czy przypadkiem w ostatnich wygranych wyborach do sejmiku nie oddała Pani J.P. swoich głosów na rzecz jakiegoś gościa z Ełka ?! ) i skutki (a raczej ich brak ) przy podziale funduszy na inwestycje wojewódzkie – krajowe są widoczne gołym okiem.
  Obwodówka – prowizorka, stadion – prowizorka (sianie trawy przed wyborami na stadionie nie przypominającym stadionu – idiotyzm !? ) , plaża miejska – prowizorka, gwiazdobloki na molo – ohyda, trybuny na lodowisku – kto siedział to widział, że nic nie widział, ………… następna wygrana kadencja, Giżycko się sypie – wyludnia, a latka lecą – oby do emeryturki 🙁

 2. kate pisze:

  Ludzie przestali chodzić po molo,dosłownie MOLO,dochodzą do kładki,a dalej nie idą,turyści są bardzo zdziwieni co się stało z Giżyckiem,że jest tak pusto,dlaczego niema żadnych wieczornych imprez,w telewizji też mówili o pustkach w naszym mieście.Parada motocykli w tym samym dniu co Giżyckie święto rowerów (komuś chyba zabrakło wyobraźni,żeby połączyć rowery z motorami),za to w Mrągowie duża impreza za imprezą i ludzi tłumy.

  • spacerowicz pisze:

   Noo i sztandarowa kładka – dzisiaj godzina 15-sta z minutami, żywej duszy 🙂 , o sorry w drodze powrotnej mijałem dwie osoby 🙂
   Ławki na molo – totalna pustka ! Zaledwie kilka zajętych 🙂