Kilka, myślę że ważnych, informacji

fot. gizycko.tv

Zdjęcie dzięki uprzejmości Redakcji gizycko.tv

Ostatnich kilka dni przebywałem poza Giżyckiem, odczytując jedynie e-maile w telefonie. Dużo z nich dotyczyło spraw miejskich, zatem jestem Państwu winien nieco informacji i kilka słów komentarza na temat ostatnich wydarzeń w naszym mieście i efektów pewnych interwencji.

Pierwsza sprawa to konferencja prasowa [Zobacz materiał…], jaką zorganizowaliśmy na zeszłotygodniowym dyżurze radnych. Zamierzamy kontynuować taką formę kontaktu, oczywiście w różnym składzie. Ja dziękuję Halinie Sarul i radnej Marii Popieluch za udział. Sądzę, że z tej współpracy może się jeszcze dużo ciekawych rzeczy zrodzić. Obecnie jesteśmy w trakcie organizacji innego wydarzenia związanego z bezpośrednim kontaktem. Oczekujcie Państwo informacji na moim blogu, jednak dopiero po dopięciu ostatnich szczegółów. Ale mam nadzieję, że będzie to niebawem.

Dziękuję za wszystkie pozytywne uwagi dotyczące konferencji i poruszanych na niej kwestii. Szczególnie spodobał się Państwu temat kładki dla pieszych nad kanałem. Zdajemy sobie sprawę, że to często jedyna możliwa przeprawa dla pieszych, a korzystają z niej zarówno dzieci idące do/ze szkoły i kobiety z wózkami, i starsi ludzie… a przejście nią jest nie lada wyczynem. To nam się nie podoba i naszym zdaniem dawno powinno być rozwiązane.

Jestem winny również podziękowania pracownikom i kierownikowi Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego za sprawne załatwienie otrzymanych od Państwa sygnałów dotyczących „śmieci niczyich”, niebezpiecznie uszkodzonej ławki i defektów na placu zabaw. Wszystkie sprawy zostały bardzo szybko załatwione – a na szczególne uznanie zasługuje sposób realizacji zgłoszonego problemu porzuconych śmieci.

Proszę również o nadsyłania przemyśleń i propozycji dotyczących zapisów w nowo tworzonym regulaminie Plaży Miejskiej. To bardzo ważne, aby wyeliminować wszelkie zagrożenia, a może nawet podnieść komfort korzystania z tego terenu. Jak zwykle możecie Państwo korzystać z działu [Kontakt].

Z pewnym opóźnieniem, ale rusza kolejny etap tworzenia budżetu obywatelskiego. Od dziś do 6 czerwca 2014 r. będą przyjmowane propozycje, które można zgłaszać m.in. w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (parter, pok. 7). Wysokość kwot do wykorzystania przez poszczególne strefy miasta jest następująca:

  • I strefa – 28 361 zł
  • II strefa – 27 178 zł
  • III strefa – 33 546 zł
  • IV strefa – 35 691 zł
  • V strefa – 29 331 zł

  • Strefa ogólnomiejska – 45 893 zł

Mam pewne pomysły, ale wolałbym, aby w pierwszej edycji pochodziły od mieszkańców, ponieważ ja jako radny mam inne możliwości, choć nie wykluczam, że jeden ogólnomiejski zostanie przeze mnie zgłoszony.

Wszystkie informacje znajdziecie Państwo na stronie www.nasze.gizycko.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, interwencje i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.