Jest najnowsza koncepcja przebudowy ul. Obwodowej

obwodowa_moniuszki_remontWielu z Państwa ta sprawa bardzo interesuje i jest to w pełni zrozumiałe, bo temat dotyczy jednej z głównych dróg naszego miasta. Również na sesjach radni bardzo często dopytują o przebudowę naszej „obwodówki”, bo nie ma żadnych wątpliwości, że np. skrzyżowanie z ul. Świderską i Nowowiejską wymaga pilnych rozwiązań. Bezwzględnie problem ten jest priorytetowy. Wiele mówiło się także o zakładanej ingerencji Szosy Obwodowej w stadion. Jak ma być – można zobaczyć na opublikowanych właśnie dokumentach.

Wydaje się jednak, że droga do modernizacji całej drogi jest jeszcze bardzo daleka. Sądzę jednak, że teraz trzeba się skupić na newralgicznych punktach tj. przede wszystkim skrzyżowaniach, by przebudować je jak najszybciej do stanu pożądanego.

Do pobrania:

Więcej na gizycko.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „Jest najnowsza koncepcja przebudowy ul. Obwodowej

 1. rudy102 pisze:

  Sądząc po ostatnim remoncie Obwodowej -to na realizację nowych planów trochę trzeba będzie poczekać.
  Minusem tego stanu zawieszenia jest to ,że od wielu już lat nic przy ul.Obwodowej nie można wybudować -bo przecież kiedyś będzie rozbudowa.
  Drugi minus -nie rozwiązujemy problemów zapchanych skrzyżowań ,bo czekamy na realizację w/w planu . Dobrze byłoby się dowiedzieć kiedy to nastąpi.
  W perspektywie 2014-2020 nie wymieniono obwodnicy Giżycka ale może pieniądze się znajdą gdzie indziej.
  http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1053230.html
  Pozdrowienia

 2. misu pisze:

  Świderska? będzie rondo i to świetna zmiana koncepcji.

 3. Kris pisze:

  Pani burmistrz musi powinna lobbować koncepcje obwodnicy i uparcie starać się o nią !
  Pisać, jeździć do GDDiK w Olsztynie i do centrali w Warszawie, jak będą świadomi że ona jest bardzo potrzebna to w końcu znajdą się pieniądze, tylko trzeba się starać.

  • Anonim pisze:

   „Pani burmistrz musi powinna lobbować ” znaczysię „musi” czy „powinna”. Bo to jest ganc andere zache (no w lobbowaniu to ona świetna jest, ale tylko gdy ma w tem jenteres)

 4. kate pisze:

  Może zrobić protest na obwodówce,tak jak robią to inni wtedy może nas zauważą w GDDiK ,przecież to jest priorytet w naszym mieście,żebyśmy nie zostali odcięci od Świata!!!

 5. Zakrza pisze:

  Bez wyjścia na ulicę nie widzę szans na zdobycie funduszy na budowę Szosy Obwodowej w ogóle. Pytanie tylko czy w takiej formie chcemy Obwodówkę. Ja w tej wersji nadal widzę masę błędów i niedoróbek. Rondo na Świderskiej było planowane od początku rozważań nad Szosa Obwodową. Problemem jest jak już wspomniał rudy, że ta koncepcja to świetna wymówka dla GDDKiA by nic nie robić dla poprawy jazdy na tej Szosie. A teraz doszedł remont nawierzchni. Powiedzą – przecież to zrobiliśmy musie się „zwrócić”. Lipa że hej. Były pomysły by wybudować Ronda na Świderskiej i Suwalskiej w pierwszej kolejności z tej całej koncepcji. Czytałem w Gazecie Giżyckiej że ktoś planuje protesty w sprawie budowy czegokolwiek na skrzyżowaniu Szosy Obwodowej ze Świderskiej. Nawet jeżeli to zagrywka przedwyborcza to dobrze. Niech Ci ludzie uczciwie zarobią na mandat radnego miasta czy Powiatu.

  P.S. Czy mógłby radny poinformować na stronie gdyby były znane jakieś konkrety w sprawie tego protestu. Dawno nigdzie nie demonstrowałem. Chętnie przyjdę!

 6. dodam pisze:

  Odpowiednie skrzyżowania – ronda, oświetlenie, chodniki, ścieżka rowerowa (ucywilizować obecną obwodówkę ) – to jest potrzebne błędnie nazywanej przez wszystkich ulicę – ulicą obwodową (a przez krótki czas była to ulica Jana Pawła II ) ! Na jakim odcinku „szosa” ta pełni funkcję (w stu procentach) obwodową ????
  Chcieliśmy kładki – wielka, nowoczesna, bezpieczna …….. jaka jest w rzeczywistości i jaką pełni rolę ?
  Podobnie może być z „obwodówką” która nie dość że utrudni poruszanie się po mieście (gminie), to jeszcze, a może przede wszystkim skutecznie ograniczy rozwój w jedynej możliwej do rozwoju części naszego miasteczka !

 7. Kris pisze:

  Już teraz korki robią się na obwodówce w sezonie, trzeba dwa pasy wstawić a nie rozbudowywać to „coś”. Nawet jak wszędzie ronda by były to obstawiam, że korek zaczynałby się od Bystrego do Wojska Polskiego. Przecież w perspektywie paru lat ruch będzie narastał a nie malał.

  • dodam pisze:

   Po wybudowaniu szesnastki z pewnością giżycka obwodówka będzie w znaczny sposób odciążona 🙂 W wyludniającym się mieście również samochodów raczej nie przybędzie, a więc skąd takie informacje „Przecież w perspektywie paru lat ruch będzie narastał a nie malał” 🙂

   • Kris pisze:

    Jak otworzą przejście graniczne Perły-Kryłowo to pewnie się zwiększy. Badania były robione i na pewno brali pod uwagę rozbudowę 16. Tiry i tak lecą 16 na Suwałki bo innej drogi nie mają. Także nie sądzę, że cokolwiek się zmniejszy.