Jakie światło dla stadionu?

Koń jaki jest, każdy widzi… I nie trzeba się daleko wypuszczać, aby porównać stan giżyckiego obiektu z obecnie obowiązującymi standardami. Jako przykłady można podać chociażby Węgorzewo, Olecko, Ełk… nie wspominając o Lidzbarku Warmińskim czy Ostródzie… Nasz stadion zyskał niechlubny przydomek „Kęp noł”, choć nie tylko murawa budzi wiele, mówiąc delikatnie, zastrzeżeń.

Nie dziwi mnie zatem, że jeden z mieszkańców podpisujący się imieniem Kamil, zwrócił się do redakcji Radia 5 o wyjaśnienie kwestii terminu modernizacji stadionu.

Radio 5: Kiedy przebudowa stadionu?

Stadion miejski w Giżycku odstrasza piłkarzy i kibiców – alarmuje w mailu do naszej redakcji mieszkaniec miasta. Pan Kamil wskazuje na ubytki w nawierzchni trawiastej, brak sztucznego oświetlenia i zadaszonych trybun, a także przestarzałą infrastrukturę. Pyta również, co z zapowiadaną podczas kampanii wyborczej modernizacją obiektu. Z informacji, które uzyskaliśmy od Jolanty Piotrowskiej burmistrz Giżycka wynika, że na zapowiedziach na razie koniec. W najbliższych planach inwestycyjnych miasta nie ma przebudowy stadionu. Piotrowska dodaje, że ratusz rozważa przeniesienie stadionu w inne miejsce. Będzie to konieczne w przypadku, gdy dojdzie do modernizacji obwodnicy Giżycka. Ta ma bowiem przebiegać w miejscu, gdzie w tej chwili zlokalizowane jest boisko. Jako najwcześniejszy termin przebudowy stadionu Piotrowska wskazuje rok 2014, kiedy to będzie można ubiegać się o środki unijne z nowej perspektywy finansowej. Do tego czasu zapadnie również decyzja w sprawie modernizacji giżyckiej obwodnicy.

źródło: www.radio5.com.pl

Tygodnik Giżycko

Wywiad z J. Piotrowską /Tygodnik Giżycko Nr 4 z 13 czerwca 2012 r./

Muszę przyznać, że nieco zmartwiła mnie, ale też w kilku fragmentach – zaskoczyła wypowiedź Pani Burmistrz, szczególnie w kontekście udzielonego wywiadu dla redakcji Tygodnika Giżycko w czerwcu tego roku. Jak łatwo zauważyć, wówczas mówiła o zielonym świetle dla stadionu i możliwości przeprowadzenia modernizacji cyt.: „będącego w beznadziejnym stanie obiektu” chociażby w ramach współpracy z Litwą. Nie było mowy wówczas o kolizji z ewentualną modernizacją obwodnicy. I wydaje mi się, że ta wypowiedź była dużo bliższa prawdy. Sprawdziłem bowiem projekt, dopytałem w Wydziale Techniczno-Inwestycyjnym czy nic się nie zmieniło i ustaliłem, że jedyne co może zostać naruszone z infrastruktury sportowej, to jedynie kawałek kortów tenisowych. Niezrozumiały jest dla mnie zatem fragment wypowiedzi dotyczący przebiegu szosy obwodowej przez boisko… Zresztą o przebudowie giżyckiej obwodnicy mówimy już od bodaj 10 lat (w tym czasie swoich obwodnic doczekały się m.in. Mrągowo, Gołdap, Ełk i na ukończeniu jest obwodnica Olecka) i nie wiadomo, ile jeszcze upłynie wody po parasolach kibiców, zanim doczekamy się obiektu, którego po prostu nie trzeba będzie się wstydzić… Wydaje mi się, że nie ma przesady w stwierdzeniu, że mamy najgorszą murawę w województwie, nie mówiąc o braku jakiegokolwiek zadaszenia czy oświetlenia (ostatni mecz pucharowy z powodu nierozstrzygnięcia w dogrywce był kończony niemal w ciemnościach)… albo ciepłej wody pod prysznicami, czym zainteresował się ostatnio nawet Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie.


WMZPN


Odnosząc się do pomysłu nowej lokalizacji stadionu, jestem jak najbardziej przychylny temu pomysłowi. Kiedyś proponowałem majdan Twierdzy Boyen. Pomysł okazał się kontrowersyjny – miał chyba tyluż zwolenników, jak też przeciwników. Wydaje mi się jednak, że lokalizacja ta ma bardzo wiele zalet. Trudno nam bowiem byłoby znaleźć miejsce w Giżycku, gdzie można by było zmieścić 3 boiska piłkarskie oraz bieżnię. Nierealne? Niekoniecznie, gdy spojrzymy na inne miasta w naszym województwie. W każdym razie – ja byłbym na pewno „za”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Jakie światło dla stadionu?

 1. kibic pisze:

  teraz to już pewnie jest czerwone światło dla stadionu bo jest zielone dla przedłużenia kładki… cała Jolka (dużo gada mało robi)…

 2. Fan pisze:

  A może umiejscowić stadion przy obwodówce na łąkach koło lecznicy. Tam jest dużó miejsca, a jedynie ludzie tam śmieci wyrzucają. Łąki sąsiadują z ulicą koszaową.

  • No tak, ale mam kilka wątpliwości:
   1. teren również w pobliżu obwodnicy 😉
   2. w części jest prywatny
   3. wymagałoby to prawdopodobnie zmiany MPZP
   ..ale każda propozycja jest warta rozważenia…

 3. pola u nas dostatek pisze:

  Już kiedyś pisałem. Wybudować wspólny stadion miejsko – gminny, a obecnie istniejący odsprzedać COS-owi 🙂 Ewentualnie wyremontować obecnie istniejący obiekt i „rżnąć” kasę ze zgrupowań przebywających na COS-ie. Takiego potencjału (którego miasto nie chce wykorzystać) w formie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich nie ma żadne miasto w województwie.