XI sesja Rady Miejskiej – zapowiedź


Już jutro o godz. 16:00 rozpocznie się XI sesja, na której Rada Miejska zadecyduje m.in. o wspominanych wcześniej: udzieleniu absolutorium Burmistrzowi, budowa Orlika przy SP 4 czy miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego terenu zabudowy usługowej przy ulicy Kolejowej.

Jak się okazuje, nie będą to wszystkie sprawy. Rada zajmie się także wyrażeniem zgody na zbycie nieruchomości o pow. 1,1439 ha położonej w okolicach ul. Królowej Jadwigi i cmentarza. Przeczucie coś mi podpowiada, że powstanie tam prawdopodobnie jakiś duży obiekt handlowy…

projekt nr 8
projekt nr 8
projekt nr 8

Ponadto Rada zajmie się nazwą ronda na skrzyżowaniu ulic Wodociągowej i Królowej Jadwigi. Mogą paść różne propozycje… Jednak komisja powołana do opiniowania nazw wskazała, iż rondo powinno nosić nazwę Piastowskiego.

W każdym razie nie jest wykluczone, że któraś z przedłożonych wcześniej propozycji:

  • im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
  • im. gen. bryg. Witolda Poluchowicza
  • im. Czesława Niemena

…może zostać również zgłoszona… choć w pewnym sensie, w mojej ocenie, podważyłoby to sens istnienia komisji nazewniczej.

Wraca również prawdopodobnie sprawa zatok postojowych na ul. Olsztyńskiej. Ostatnio sporo o tym się mówi w mieście. Radny A. Jelec przygotował wcześniej obszerny materiał na ten temat. I dzięki Jego uprzejmości poniżej zamieszczam jego część. Szkoda, że sprawa ta będzie przedmiotem obrad przed planowanym spotkaniem z mieszkańcami ul. Olsztyńskiej (poniedziałek, 20 czerwca, 15:30 – przyp. W. Iwaszkiewicz).Do pobrania:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria, Sesje Rady Miejskiej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.