Interpelacja ws. bezpieczeństwa, porządku publicznego i komunikacji na terenie miasta

14 kwietnia 2014 r.
[<] Powrót do listy

interpelacja_20140414_1

interpelacja_20140414_2

interpelacja_20140505_1
interpelacja_20140505_2

interpelacja_20140604

interpelacja_20140606

interpelacja_20140630

11 odpowiedzi na „Interpelacja ws. bezpieczeństwa, porządku publicznego i komunikacji na terenie miasta

 1. kate pisze:

  Ile kosztuje rocznie utrzymanie straży miejskie w Giżycku?

 2. Zakrza pisze:

  Cieszę się z interpelacji w sprawie ścieżek rowerowych. Swego czasu przedstawiałem Komisji Mienia propozycję oznaczenia niektórych chodników kompilacją znaków C-13 i C-16 przedzieloną poziomą kreską. Pomału zmieniam zdanie w kierunku traktowania takiego rozwiązania jako tymczasowego i skoncentrowania się na planach rozbudowy wydzielonych ścieżek rowerowych(czyli zastosowania kompilacji tych znaków z rozdzielającą pionową kreską). Diabeł tkwi jednak w szczegółach i w różnych częściach miasta należy zastosować różne rozwiązania. UM przygotował koncepcję rozwoju ścieżek rowerowych w mieście:
  http://ofg.pl/wladza/mazurska-petla-rowerowa-8505#p315384
  Bardzo chętnie bym widział konsultacje społeczne w sprawie tego opracowania. Miałbym szereg uwag, propozycji dotyczących tej sieci.
  Dotarły do mnie informacje jakoby Radzie Miejskiej przedstawiono już ta koncepcję i być może będzie organizowane spotkanie radnych w tej sprawie. Bardzo chętnie spotkałbym się z radnymi w tej sprawie.

 3. kate pisze:

  Czy i kiedy będzie odpowiedź na interpelację ???

 4. Zakrza pisze:

  Fajnie że miasto zalegalizowało zastałą sytuację jaka była na ulicy Nabrzeżnej i wzdłuż Kanału. Ludzie i tak tamtędy jeździli rowerami. Teraz chociaż nikt nie zmusi policjantów do wypisania mandatów dla tych mieszkańców Giżycka. Kojarzę że Pan Piórkowski i Boć najbardziej interesowali się tym tematem. Po moim ostatnim liście do GDDKiA można być też raczej pewnym że będzie miała ta ścieżka pieszo-rowerowa w miarę spójne połączenie z Szosą Obwodową koło Mostu.
  http://ofg.pl/miasto-inne/miejska-obwodnica-propozycje-3384,59#p316439
  Muszę się koniecznie dowiedzieć gdzie chcą wybudować tą jednokierunkową ścieżkę rowerową. Generalnie jednokierunkowe ścieżki rowerowe robi się na jezdni, a nie na chodniku. Niedobrze mi to wygląda. Spróbuje to jakoś wyprostować. Jak dobrze że złożyłeś tą interpelację, gdyby nie ta odpowiedź nigdy bym się nie dowiedział jakie plany ma UM. A jeżeli UM zna „Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie” to niech do ich zapisów dostosuje sytuację koło Wieży Ciśnień. Tam tylko przejazdy rowerowe są dobrze zrobione i połączenia między nimi. No i słynna 30 centymetrowa ścieżka rowerowa- PO PROSTU BOMBA!!!
  Dzisiaj się dowiedziałem że dokumentacja przebudowy ulicy Białostockiej utraciła ważność pozwolenia na budowę. Może jakiś cudem pieniądze wydane na projektanta nie zostaną wyrzucone w błoto, i coś się wykorzysta do aktualizacji dokumentacji. Zapewne będzie konieczne ogłoszenie przetargu na opracowanie dokumentacji, może jak będzie to tylko aktualizacja dokumentacji projektant mniej weźmie.
  Dowiedziałem się też że ZDP planuje zrobić w tym roku jakiś odcinek ulicy Suwalskiej by i ta dokumentacja nie utraciła ważności pozwolenia na budowę. Dobre i to.
  Twoja interpelacja w sprawie ścieżek pieszo-rowerowych zapewne wynikała z jakichś próśb mieszkańców. Jakie odcinki chodników mieszkańcy Giżycka chcieli widzieć jako pieszo-rowerowe. Bardzo mnie to interesuje.

  • Zakrza pisze:

   Już troszkę więcej wiem o tej ścieżce. Są w planach jednokierunkowe ścieżki rowerowe po obu stronach ulicy Warszawskiej koło parkingu przy przychodni oraz koło Gimnazjum. Nie jestem przekonany do takiego rozwiązania, gdyż uważam że nie zmusi się ludzi do jazdy tylko w jednym kierunku. Wolę rozwiązanie również kontrowersyjne, ale mające dla mnie więcej zalet – ścieżkę pieszo-rowerową 2,5metrową po stronie Gimnazjum, którą można już zrobić oznakowaniem pionowym. Przy parkingu wolałbym ścieżkę dwukierunkową za wiatą autobusową. Trudno wytłumaczyć wszystko bez konkretnych rysunków, dlatego wystąpiłem już z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w zakresie tych planów. Jestem ciekawy opinii mieszkańców co by woleli – jednokierunkową czy pieszo-rowerową ścieżkę po stronie Gimnazjum. Jest tam mało miejsca i na coś trzeba będzie sie zdecydować.

 5. kate pisze:

  Czy na dzisiejszej sesji będzie odpowiedź P. Burmistrz na pytanie nr.4 zadane we wniosku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *