I po weekendzie…

Za nami sportowy weekend. Po raz drugi Integracyjny Klub Podnoszenia Ciężarów w Giżycku zorganizował zawody siłowe… w Węgorzewie. Jak zwykle wszystko było doskonale zorganizowane i szkoda, że w naszym mieście nie było miejsca na te ciekawe zawody.
W Ekomarinie odbyły się zmagania szachistów, a na stadionie w ostatnim meczu w tym roku zespół GKS Mamry uległ GKSowi z Wikielca 0:1. W halówce również porażka mojej drużyny, ale weekend generalnie uważam za udany. Najważniejsze, aby coś się działo…

Dość ciekawa sprawa wynikła na XIII Turnieju Szachowym Juniorów o Puchar Trzech Leszczy, który został rozegrany w Ekomarinie (swoją drogą – bardzo dobra lokalizacja! Gratuluję pomysłu.). Okazuje się, że udało mi się nawet przewidzieć, jakie będą wyniki. Przynajmniej ich część. Otóż, kiedyś w rozmowie z Panem Henrykiem Gudojciem – organizatorem i sędzią zawodów, zadeklarowałem swoją pomoc. Ustaliliśmy, że zostanę fundatorem jednej z nagród. Miała to być nagroda dla najlepszej juniorki… I wówczas odpowiedziałem: „Czyli dla Uli Cichockiej…?”. I nie pomyliłem się. Najwyżej sklasyfikowaną giżycczanką i najlepszą juniorką okazała się właśnie reprezentująca Debiut GCK Giżycko Urszula Cichocka. No, ale to nie trudno było akurat odgadnąć, bowiem Ula od dawna odnosi sukcesy szachowe nie tylko w województwie (patrz chociażby Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów w Chrzanowie). To naprawdę bardzo duży talent.


Urszula Cichocka (Debiut GCK Giżycko) przy szachownicy


Warto odnotować także doskonały wynik Marcina Buko, który zwyciężył w turnieju B. Oto komplet wyników (aby powiększyć, należy kliknąć na dokument).

Ciekawostką zawodów była transmisja rozgrywek w internecie. Było to możliwe dzięki Panu Mikołajowi Bura z Suwałk, który nie tylko dostarczył kompletny sprzęt, ale także obsługiwał (na zdjęciu powyżej widać połączenie szachownicy z zegarem. Zestawy takie wpięte są w cały system, dzięki czemu można transmitować ruchy nie tylko w internecie, ale również przy wykorzystaniu rzutnika w dowolnym miejscu w budynku. W tym wypadku np. w restauracji lub hallu Ekomariny).

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów.

W sobotę odbył się również I Turniej w Podnoszeniu Ciężarów o Puchar Burmistrza Węgorzewa. Już na sesji 17 listopada wyraziłem swoje ubolewanie, że organizatorzy nie znaleźli miejsca w Giżycku na przeprowadzenie tej rywalizacji. Mam nadzieję, że to nieporozumienie zostanie wyjaśnione i niebawem kolejna impreza wpisze się jednak w giżycki kalendarz. Do tej pory siłacze rywalizowali poza miastem – w Wilkasach i w Węgorzewie. Potencjał jak widać jest, bowiem węgorzewskie zawody zorganizowało giżyckie stowarzyszenie przy współudziale giżyckich firm.

Zapraszam do obejrzenia szerszej galerii zdjęć również z tych zawodów.

Na prośbę organizatorów zamieszczam poniżej podsumowanie i wyniki imprezy.


IKS-INTEGRACJA-CONAN Giżycko oddział Szansa-Start Gdańsk składa podziękowanie za pomoc w organizacji I Turnieju w Podnoszeniu Ciężarów o Puchar Burmistrza Węgorzewa dla:

 • Wojciecha Iwaszkiewicza-radny Giżycko
 • Zdzisława Hryniewickiego-Orzeł Karolewo
 • Lecha Olszewskiego
 • Anny Skrzypczyk-COS Giżycko
 • Danuty Wiercińskiej – PeKaO S.A.
 • Tomasza Chomko – World Komputer
 • Rafał Skrzypa-NETTER
 • Andrzej Kudyk Masz-Bud
 • Ireneusz Daszczyński
 • Tomasz Poja Dromo-Ostróda
 • Artur Tomkiewicz-Kurna Chata
 • Marta Boetzel-Nalbach-EL-MED
 • Krzysztof Niedźwiedzki
 • Roman Kułdo-Żeglarz
 • Wioleta Kowalewska Drogerie-Stars
 • Michał Oleksiak-Radio 5


Obsługa Sztangi:
Mateusz Pilutkiewicz, Mateusz Kowalski, Cezary Mielcarek
Sędziowie: A. Ogrodnik, Z. Hryniewicki, J. Tomczyk, A. Kowalczyk
Klubowicze IKS-INTEGRACJA-CONAN Giżycko: Katarzyna Macewicz, Juliusz Leczycki, Radosław Makowski, Paweł Pasemko
Szczególnie dziękujemy Krzysztofowi Piwowarczykowi burmistrzowi Węgorzewa za możliwość organizacji I Turnieju… a tym samym reaktywacji sekcji podnoszenia ciężarów w Węgorzewie i Giżycku.

Gdyby nie fachowa i oddana pomoc w organizacji turnieju byłoby ciężko stanąć na wysokości zadania a zawdzięczamy to Zdzisławowi Hryniewickiemu zawsze młodemu i chętnemu do pomocy fachowcowi w podnoszeniu ciężarów.

Po zmaganiach ciężarowców odbył się konkurs w Trójboju Siłowym o Puchar Starosty Węgorzewa – wyniki.

Protokoły:

Ze sportowym pozdrowieniem
Prezes IKS-INTEGRACJA-CONAN Giżycko
Ryszard Kałamarz


Niezmiernie cieszy mnie zaangażowanie giżycczan w sport i zawsze będę na TAK, jeżeli chodzi o inwestowanie w tę dziedzinę. Uważam bowiem, że każda złotówka wydana na sport to kilkadziesiąt groszy mniej na służbę zdrowia i przeciwdziałanie wszelkim patologiom. W zdrowym ciele zdrowy duch… i zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „I po weekendzie…

 1. Kalbi pisze:

  Ula, wydawało by się, że niepozorna dziewczyna, a w szachy wymiata ino kurz 🙂 Sam miałem okazję się przekonać ..

 2. darnoK pisze:

  Brawo, brawo!!!