I po sesji… Radny J. Kiczyński rezygnuje!

radny_iwaszkiewicz_XIXWydawać się mogło, że wyjątkowo krótki porządek obrad, zawierający tylko dwa projekty i do tego dotyczące planów pracy, zwiastować może wyjątkowo krótkie i mało emocjonujące obrady. Okazało się jednak, że wcale tak nie było. Dyskusja w niektórych wątkach była chwilami dość interesująca. Niestety są i gorsze wieści. Rada Miejska, moim zdaniem, poniosła kolejną stratę, bowiem niejako w akcie protestu, z pracy w Komisji Finansów zrezygnował Jerzy Kiczyński. Stało się tak po wypowiedzi Pani Burmistrz o „makabrycznie kosztownych” (czy jakoś tak) wnioskach Komisji Finansów. Jerzy Kiczyński stwierdził jednak, że w sytuacji gdy burmistrz realizuje śladową cześć postulatów mieszkańców zasłaniając się kosztami [zauważył przy tym, że sama wysokość obsługi długu (czytaj – odsetek) związanego z wcześniej przeprowadzonymi przedsięwzięciami np. kładką jest prawdopodobnie wyższa], nie widzi dalej swojej roli w Komisji. Szkoda, ale jednocześnie muszę przyznać, że w pełni te motywy rozumiem. Chyba rzeczywiście lepiej w takiej sytuacji naprawdę zająć się czymś bardziej kreatywnym, co poprawi byt giżycczanom, zamiast pracować nad czymś, co później wyląduje w koszu… rzekomo z powodu braku pieniędzy.

O kinie, Ekomarinie, kładce, jednokierunkowej ul. Olsztyńskiej, cenach za śmieci, najbliższej przyszłości galeonu a także o przejściu przez tory, postoju taxi na placu Grunwaldzkim i psich odchodach niebawem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „I po sesji… Radny J. Kiczyński rezygnuje!

  1. ekogroszek pisze:

    Z racji sabotowania tj:
    – brak możliwości rejestracji nowych użytkowników
    – usuwanie bezpodstawne dotychczasowych użytkowników
    przez „moderatora” istniejącego forum Giżycka (ofg.pl) – istnieje lub wkrótce powstanie społeczne zapotrzebowanie na stworzenie alternatywnego oficjalnego forum o giżyckich sprawach.Czy zespół/grupa radnych mogłaby podjąć się wsparcia/utworzenia takiej platformy porozumiewania się mieszkańców?