I po sesji…

radny_iwaszkiewicz_XIXJak się dzisiaj mogliśmy przekonać – nie tylko termin sesji okazał się nietypowy, ale także i jej zakończenie. Dawno obrady nie kończyły się o 21:00 (choć kiedyś, zdaje się, kończyliśmy już po 22:00). Tym razem najwięcej dyskusji wzbudziły projekty dotyczące ZUKu oraz skarg na burmistrza i dyrektora MZOSiP. Ostatecznie wszystkie uznane zostały za niezasadne. W samej dyskusji nie tyle może o same skargi chodziło, co o sposób ich procedowania. Temat ten wymaga jednak odrębnego potraktowania, o czym później.

Jak się dzisiaj jednak dowiedzieliśmy jest jakaś mała iskierka nadziei dla kina, ale jest to szansa bardzo nikła. Za to nasza obwodówka raczej nie ma szans na szybką realizację. Możemy mówić bardziej o „etapowaniu” tej inwestycji tj. najpierw zostanie wykonane rondo na skrzyżowaniu ze Świderską i drugie na skrzyżowaniu z Suwalską. Kiedy – dzisiaj nie wiadomo…

O bardzo ciekawej inicjatywie społecznej dotyczącej ceremonii otwierania mostu obrotowego, o stadionie i olbrzymim zagrożeniu dla „wyspy giżyckiej”, a także o innych sprawach – niebawem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sesje Rady Miejskiej i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „I po sesji…

 1. Kris pisze:

  Szanse obwodnicy straciliśmy jak jeden radny strasznie protestował … bo mu przeszkadzało, że nie będzie bezpośredniego zjazdu do jego sklepu z obwodnicy. Teraz dostaje za darmo kawał ziemi nad Niegocinem … u nas dobro jednostki jest nad dobrem ogółu.

 2. @ Kris pisze:

  I miał rację, że protestował ! Projektowana obwodówka (dlaczego ona tak się nazywa ?)
  całkowicie ograniczy rozwój już i tak nierozwojowego miasta.

 3. Oko Wielkiego Brata pisze:

  Radni debatują o sprawach miasta, a burmistrz ogląda mecz.
  http://www.youtube.com/watch?v=malu7NPGWNo