I po sesji…

radny_iwaszkiewicz_XIXDzisiejsza sesja nie zapowiadała się na szczególnie długą, jednak zakończyła się tuż przed 21:00. Głównie z powodu zadania przez radnych niemal 60 pytań. Warto jednak było poczekać na niektóre informacje. Dowiedzieliśmy się, że ustalenia ws. umowy dot. postoju taxi przed hotelem „Wodnik” są w końcowej fazie i od 1 lipca taksówki powinny zostać przeniesione z ul. Wyzwolenia. Niestety wciąż niejasna jest sprawa stadionu… Podobnie jak kina. W tej sprawie jednak daliśmy sobie czas do sierpnia. Jeżeli macie Państwo jakieś uwagi i zamierzaliście zgłosić je za pomocą Platformy Konsultacji Społecznych – to raczej nie możecie na to liczyć. Sądząc, że jest pełne zrozumienie dla tej idei zaproponowałem utworzenie takiego kanału dyskusji, jednak z wypowiedzi Pani Burmistrz jasno wynikało, że szans na to nie widzi… Szkoda, bo to żadna filozofia… Tematu jednak nie uważam za zakończony – będę dalej przekonywał do słuszności tego przedsięwzięcia.

O pozostałych sprawach, w tym o konsekwencjach orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego ws. konkursu na Dyrektora SP Nr 7 oraz ławkach, molo, i (ponownie) stadionie niebawem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sesje Rady Miejskiej i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „I po sesji…

  1. mieszkaniec pisze:

    W sprawie kina nie ma co się zastanawiać. Po wielu dyskusjach okaże się, że najlepszy wariant to „przebudowa” istniejącego kina, która będzie polegała remontach niezbędnych aby obiekt dało się użytkować. Głównym wszak wyznacznikiem działania są przyszłoroczne wybory i żaden inny wariant nie daje szans skończenia prac przed wyborami….a przecież otwarcie kina to byłoby coś…..coś na miarę kolejnej kadencji.