I po sesji…

radny_iwaszkiewicz_XIXDzisiejsza sesja, chyba zgodnie z przewidywaniem, zdominowana została przez temat postoju taksówek. Oczywistym jest, że obecny stan nie może trwać dłużej. Jasnym też jest, że najlepszym miejscem na postój jest ugruntowane tradycją miejsce w środku placu Grunwaldzkiego. Proponowana lokalizacja na ul. Unii Europejskiej miała, moim zdaniem zbyt wiele wad. W sumie był to wybór między dżumą a cholerą… W każdym razie taksówki mają zniknąć spod kościoła ewangelickiego jak najszybciej. Spokojnie też mogą spać, przynajmniej na razie, mieszkańcy Unii Europejskiej. Po burzliwej dyskusji, ale chyba i bez większych oporów Pani Burmistrz propozycję umieszczenia postoju na Unii Europejskiej wycofała.

Na sesji miały być odtworzone dwa filmy autorstwa mieszkańców naszego miasta, które zgłoszono do konkursu na krótki film o Giżycku. Niestety z przyczyn technicznych nie udało to się na sesji. Uda się na moim blogu. Zapraszam do obejrzenia produkcji autorstwa Michała Oleksiaka:

Jak tylko uda mi się zdobyć zgodę Adama Łożyńskiego, zaprezentuję również Jego film.

Poznaliśmy też stawki za odbiór śmieci:

 • 14 zł od osoby za miesiąc za śmieci niesegregowane
 • 12 zł od osoby za miesiąc za śmieci segregowane
 • 11 zł od osoby za miesiąc za śmieci segregowane bez odpadów zielonych na kompost

…czyli jak łatwo wyliczyć 4-osobowa rodzina za śmieci niesegregowane od lipca zapłaci miesięcznie 56 zł, a za posegregowane 48 zł. Trzeba będzie też do 15 kwietnia w siedzibie MZGO na ul. Wodnej lub w Urzędzie Miejskim złożyć odpowiednią deklarację.

O pozostałych sprawach – m.in. o kinie, pasażu, placu Piłsudskiego, targowisku, jednokierunkowej ul. Olsztyńskiej (a jednak…) oraz lodowisku czynnym do końca marca – niebawem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sesje Rady Miejskiej i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „I po sesji…

 1. kate pisze:

  To już kolejna sesja z rzędu jak zastępca burmistrza bawi się namiętnie telefonem,nawet operator kamery to pokazał,czy tak nudne są tematy poruszane na sesjach???czy zastępca ma tak podzielną uwagę,że może robić dwie rzeczy jednocześnie???

 2. gryc pisze:

  Widać, ze naszej szanownej Radzie to odpowiada jak Pan Czachorowski bawi sie komórką? A właściwie ktoś wreszcie z ?Rady powinien złozyć wniosek aby nie wnosić telefonów na sesję lub żeby były wyłączone przecież nikt nie płaci im za bawienie się czy rozmowy przez komórki w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Tak samo jest z piciem kawek na sesji od tego jest przerwa i te termosy powinny zniknąć ze stołów, jak ktoś chce kawy niech sobie w przerwie sesji pije takie sa zasady wszędzie przyjęte w każdej firmie, przecież to nie jest jakaś tam imprezka integracyjna i poszanowanie do swego wyborcy jakieś powinno być. Panie Wojtku proszę więc aby Pan poruszył tą kwestię i szybko doprowadził do tego żeby przywrócic porzadek ponieważ aż wstyd patrzeć co się dzieje na sesjach, a to uwłacza godnosci kazdego Radnego reprezentującego swoich wyborców, chyba że Radni maja wyborców gdzieś?

  • Myślę, że nikomu nie odpowiada ostentacyjne lekceważenie Rady i jak zdołałem ustalić Pani Przewodnicząca zwróciła już uwagę Zastępcy Burmistrza. Myślę, że podobne sytuacje nie powinny się powtórzyć. Tak na marginesie, to obecność Zastępcy na obradach Rady wcale nie jest konieczna. Skoro jednak skorzystało się z zaproszenia Rady, to również moim zdaniem trzeba się jakoś zachować… Warto może przemyśleć prośbę (przypomnienie) o wyłączenie dzwonków również przez radnych, ale trzeba pamiętać, że np. radna Popieluch ma włączony telefon, ponieważ jest to całodobowy kontakt z ciężko chorymi.
   Co do kawy… Zgłosiłem ten sygnał Pani Przewodniczącej i zgadzam się z Jej zdaniem, że raczej nie jest to duże (o ile w ogóle) nadużycie. Praktyki bowiem w tym zakresie są różne. Na różnych konferencjach praktykuje się przerwy kawowe, ale wówczas trwa ona 30-45 minut. Ma to sens, gdy konferencja trwa np. cały dzień. W przypadku sesji, na której są również pracownicy (chociażby Panie z biura Rady) przedłużanie obrad do 22:00 czy 23:00 nie byłoby raczej pożądane.

 3. Tadeusz pisze:

  Na ostatniej sesji Czacharowski zaliczył wpadkę oglądał jakiś filmik na telefonie i włączył się dźwięk z którym miał problem, aby go wyłączyć 🙂 . Żałośnie to wygląda jak widzę, że przez 3/4 sesji ogląda sobie filmiki i przegląda strony internetowe z gołymi d**** 🙂 . A radni poruszają ważne tematy, najwidoczniej ma te sprawy głęboko gdzieś.

 4. ja pisze:

  Wielka polityka w małym mieście!!!!

 5. TAK - SI pisze:

  Tu trzeba raczej zastanowić się w jaki sposób doprowadzić do tego aby obecny właściciel zainwestował, ewentualnie odsprzedał te grunty. Rozmowy na temat wydzierżawienia pod postój części tamtego terenu to idiotyzm. Proszę zauważyć co teraz się robi z tym placykiem – prowizoryczny parking hotelu Wodnik, namiot handlowy …….
  Jeśli miasto będzie szło w tym kierunku (zachęcało właściciela do dzierżawy), to za rok ktoś poddzierżawi tam pozostałe tereny i będziemy mieli targowisko na wzór tego z pod Pałacu Kultury.
  A tak poza tym. Czy coś w tym „naszym” Giżycku zostało zrobione należycie?
  Lodowisko (brak parkingów i źle zaprojektowane trybuny) – wtopa, pasaż (transformator) – wtopa, przepiękna fontanna na szczątkach ludzkich (jeśli ktoś jest satanistą – to OK), molo i gwiazdobloki – wtopa, warszawska i plac grunwaldzki – proponuję wysłuchać ostatniej wypowiedzi Pani Burmistrz „i tak już Plac Grunwaldzki ucierpiał” (cytat z pamięci)