I po sesji…

Dzisiejsza sesji była bardzo długa, bo i zagadnienia były ważne. Najwięcej czasu pochłonęła dyskusja na temat planowanych zatok postojowych przy ul. Olsztyńskiej. Na sesji zjawili się nawet sami mieszkańcy i mieli możliwość wypowiedzenia się w tej sprawie… I choć wydawało mi się, że większość radnych w sposób potakujący kiwa ze zrozumieniem głowami, wyniki późniejszych głosowań zdają się świadczyć zupełnie o czymś innym. Pomimo 3 propozycji złożonych przeze mnie i radnego Kiczyńskiego, aby proponowane w budżecie 70.000 zł, na bądź co bądź – konfliktowe zatoczki przenieść (przynajmniej na razie) np. na wykonanie ogrodzenia w Ekomarinie, aby w końcu umożliwić zimowanie łodzi (co dałoby dodatkowe dochody), albo na wykonanie parkingu przy przychodni na Bohaterów Westerplatte lub Smętka albo na rozbiórkę galeonu, Rada postanowiła tę pozycję w budżecie zachować… To było dość zaskakujące, jeżeli weźmiemy pod uwagę chociażby zalecenia komisji rewizyjnej ws. ogrodzenia Ekomariny (czyżby jej członkowie zagłosowali wbrew swojemu zdaniu?)

Jeszcze większe zdziwienie wzbudzić może odrzucenie przez Radę drobniutkiej poprawki mojego autorstwa ws. zarezerwowania pewnych środków w budżecie Wydziału Promocji dla klubów i stowarzyszeń sportowych na promocję miasta. Poprawka taka de facto nie wiązałaby burmistrzowi rąk, ale wskazywałaby pewną drogę i intencje Rady… Niestety została odrzucona. Po sesji usłyszałem opinię, że radni (nawet Ci związani ze stowarzyszeniami i klubami sportowymi!) najwyraźniej nie chcą współpracy miasta z klubami.

Projekt budżetu został przyjęty w zasadzie bez zmian. Więcej o sesji niebawem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria, Sesje Rady Miejskiej i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „I po sesji…

  1. ja pisze:

    Brawo, bawcie się tak dalej Państwo kosztem podatników, życie w Matrixie spływa coraz niżej, tzn. z Wiejskiej na samorządy.
    O co chodzi? – patrz artykuł niżej – tam są potrzeby!!!