I po sesji…

Kolejna sesja za nami. Pani Burmistrz otrzymała absolutorium, choć dyskusja była momentami dość gorąca. Rozpoczął ją, przyznam – dość nieoczekiwanie, J. Kunda dopytując o 80.000 zł z tytułu odszkodowania dla wykonawcy kładki z powodu przerwania budowy. Wspominano też o gwiazdoblokach. Ostatecznie, choć niejednogłośnie, Rada udzieliła absolutorium Burmistrzowi za wykonanie zeszłorocznego budżetu.
Dla mnie ważnym punktem było zaproponowanie przez Panią Burmistrz rezygnacji z kontynuacji projektu eInclusion w pierwotnej wersji na rzecz… mojego pomysłu. Było to dla mnie dość nieoczekiwana zmiana, w kontekście wcześniejszych wypowiedzi o mojej rzekomej nieznajomości tematu. Cóż, wyszło na moje. Szkoda tylko, że tak późno. Ważne jednak, że miasto zaoszczędzi dużo pieniędzy bez kłopotliwej całkowitej rezygnacji.

Stanowisko ws. oświaty również zostało przyjęte, mimo iż nie obyło się bez dość zaskakujących dla mnie wypowiedzi. O czym jednak później…

Wszystkie projekty uchwał zyskały akceptację Rady, a o żądaniu przeprosin, analizie ruchu w mieście i innych sprawach wkrótce.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria, Sesje Rady Miejskiej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „I po sesji…

  1. kate pisze:

    ciekawi mnie jak wygląda znak wymyślony przez wiceburmistrza,to był HIT tej sesji i tego sezonu!!!

  2. Tadeusz pisze:

    Z tym znakiem to pan Czacharowski wyskoczył :-)))))))) ale to świadczy i pokazuje w jaki sposób burmistrz odpowiada.