I po sesji…

XX sesja Rady Miejskiej przejdzie do historii z powodu dość krótkich i zgodnych obrad. Wszystkie projekty zyskały akceptację Rady i to w każdym niemal przypadku – jednogłośną. Wyjątkowo także jeden projekt był głosowany dwukrotnie. Wszystko za sprawą różnic w lokalizacji nadania pieczęci i praw miejskich naszemu miastu według kalendarza gregoriańskiego i juliańskiego. Padały wszelakie pomysły i różne argumenty. Konsultowano nawet sprawę telefonicznie z prof. G. Białuńskim… Ostatecznie zaproponowałem pewien kompromis – aby nie określać dat z tak dużą precyzją. Oświadczenie jest symbolem i dlatego, w moim przekonaniu, wystarczy że zapiszemy, iż odbyło się to w 1612 roku, czyli 400 lat temu. Ta idea zyskała akceptację Rady.

Dominującym tematem sesji była jednak oświata i nie tylko za sprawą mojej interpelacji, ale także z powodu dość burzliwej dyskusji. Sądzę jednak, że sprawa ta wymaga odrębnego potraktowania. O szkolnictwie i demografii, a także pozostałych sprawach niebawem.

Zdradzę jednak, że warto zarezerwować sobie czas na 1 czerwca, od 17:30. Radny Andrzej Jelec wraz z bratem – Tadeuszem, który jest stylistą Jaguara oraz Rotary Club i przy współudziale Hotelu St. Bruno**** organizują pokaz samochodów właśnie marki Jaguar. Będzie na co popatrzeć, a może nawet więcej niż popatrzeć (radny Jelec nie upoważnił mnie na razie do zdradzania zbyt wielu szczegółów)… Całość poprowadzi redaktor Maznas z TVN Turbo. Czeka nas sporo niespodzianek, a radny A. Jelec zaprasza wszystkich giżycczan wraz z dziećmi (w końcu 1 czerwca!) na pokaz. Warto tam być! Zapowiada się niezwykle prestiżowe wydarzenie dla naszego miasta w roku jubileuszu.

kiedy: 1 czerwca 2012 r., 17:30
gdzie: Hotel St. Bruno**** w Giżycku
Wstęp wolny!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.