I po sesji…

Dzisiejsza sesja była bardzo nietypowa. Tylko dwie uchwały, w zasadzie dotyczące wewnętrznych spraw Rady Miejskiej, bardzo ciekawe opracowanie dotyczące utworzenia żłobka i jedna, moim zdaniem, bardzo ważna deklaracja w sprawie pozostawienia w użytkowaniu przejścia przez tory na ul. Wyzwolenia. Było też, co nie wydaje się dziwne… o śniegu… Wiemy już także, kto wystąpi 26 maja – z okazji 400-lecia nadania praw miejskich. Najciekawszą jednak częścią i chyba jednocześnie najdłuższą, wydaje się być punkt dotyczący zapytań do burmistrza. Ale po kolei…

W informacjach przekazanych przez Panią Burmistrz jakichś rewolucyjnych wieści nie było… Ujmę zatem je w punktach.

  • nie będzie żadnego tymczasowego rozwiązania na skrzyżowaniu Obwodowa / Świderska / Nowowiejska. Jest za to możliwość, że już za rok powstanie tam rondo (jako realizacja częściowa całego projektu)
  • 2. część kładki – trwa uzgadnianie koncepcji architektonicznej
  • wniosek o remont laboratorium prochowego i stajni na twierdzy przeszedł pozytywną ocenę. Planujemy tam muzeum broni.
  • rozwiązano problem stołówki na Wilanowie przenosząc osobę z SP Nr 7
  • 26 maja, z okazji 400-lecia odbędzie się koncert Marka Torzewskiego (np. „Do boju Polsko”)

O standardach odśnieżania, przejściu na ul. Wyzwolenia oraz o trudnych pytaniach i odmowach odpowiedzi, a także o zmienionych zasadach monitorowania mediów wkrótce.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „I po sesji…

  1. kate pisze:

    kolejna sesja pokazała że radni na niczym się nie znają,nic nie wiedzą w danych tematach,zadają pytania nie potrzebne,nie wygodne,a odpowiedzi będą na piśmie-tylko kiedy???,a czas leci i leci i tak następna kadencja przeleci.