Giżycko w starej fotografii Nad jeziorem i nad kanałem

Dzisiaj kolejna seria starej fotografii z kolekcji Pana Bohdana Makowskiego. Jako, że sezon już otwarty – teraz zdjęcia związane z wodą… A jak woda – to oczywiście plaża, której ewidentnie w Giżycku brakuje, choć przecież nie trzeba prochu wymyślać, bo kiedyś plaża tu była…

plaza_2

plaza

zamek

kanal

ekomarina

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Giżycko w starej fotografii Nad jeziorem i nad kanałem

  1. Zakrza pisze:

    Czy mógłbyś zapytać przy najbliższej okazji Pana Makowskiego czy można byłoby wykorzystać zdjęcia przedstawiające plażę i schronisko-ten długi budynek koło plaży do ewentualnych petycji o odtworzenie w przyszłości takiego wyglądu plaży w tym miejscu. Bardzo mi się podoba taka forma zabudowy.

  2. HDUFuh pisze:

    To porywanie się z motyką na księżyc ale inicjatywa szczytna .

  3. Zakrza pisze:

    Burmistrz Czacharowski i Pani Architekt Miejski wyraźnie wyrażali chęć przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie zagospodarowania nabrzeża Niegocina które miały poprzedzić konkurs architektoniczny za pieniądze ze współpracy transgranicznej. Projekt upadł bo z projektu wycofały się Bartoszyce:-( Ale co odwlecze, to nie uciecze.