"Giżycko sportem stoi…"

kopertaJakże miło jest się dowiadywać o osiągnięciach naszych sportowców. Miło tym bardziej, iż dowiadujemy się o tym od samej Pani Burmistrz, która dostrzega i docenia dokonania sportowców, pracę trenerów i wkład rodziców. Serce rośnie gdy dowiadujemy się o osiągnięciach sportowych naszych mieszkańców dokonywanych „pod skrzydłami” Pani Burmistrz. Skoro rubryka została już zarezerwowana dla jednego autora, to wypada również aby autor zamieszczał informację w jakim stopniu miasto, tudzież sam autor artykułu przyczynił się do tych sukcesów. Mamy Mistrzynię Świata w Żeglarstwie Lodowym! W Mikołajkach od dwóch lat na głównej ulicy wisi wielki baner, z informacją, że ich mieszkaniec zdobył Mistrzostwo Świata. Wiem, wiem u nas nikt nie zwrócił się z prośbą o powieszenie takiego baneru, za którego wykonanie i powieszenie, i tak zapewne musieliby płacić rodzice ( bo co to dla nich w porównaniu z wydatkami na wyjazdy ich dzieci na treningi i regaty zagraniczne , bez których nie będzie osiągnięć na światowym poziomie). Mamy jeszcze nie tak dawnego Mistrza Świata także w żeglarstwie, no ale tu dokonania zawodnika, trenera i rodziny zostały docenione- chłopak otrzymywał stypendium i przecież pozował do wspólnego zdjęcia Pani Burmistrz i Prezydenta RP podczas wizyty w Ekomarinie! Teraz stypendia zawodnikom już nie są przyznawane, nawet Mistrzom Świata. Czytelnikom należy się obiektywizm, zatem należy oddać cześć pomysłowi na wybór najlepszego trenera, tudzież nauczyciela w-f. Już w tej chwili gratuluję zwycięzcom- trenerom-nauczycielom i pragnę dodać, że goździki, kawę i rajstopy które otrzymają w nagrodę- odkupię po bardzo dobrej cenie, aby zapewnić im środki na treningi i wyjazdy. Wielki szacunek wszystkim bez wyjątku zawodnikom ich trenerom i rodzicom!
Zwracam się z prośbą do radnych o „zrzutkę” po 50 zł (ja też się „dorzucam”). Zebrana kwota wystarczy na zakup profesjonalnego żagla do „optymista”. Gwarantuję, że te „pięć dych” zaprocentuje kolejnym Mistrzem Świata!
„Serdecznie dziękuję za zaproszenia na wszelkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w mijającym tygodniu w naszym mieście”.
Z żeglarskim pozdrowieniem:

Artur Tomkiewicz


Artur, w sprawie tych „pięciu dych”, mnie też możesz liczyć… 😉
W. Iwaszkiewicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Sport i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.