Giżyckie molo. Temat miesiąca?

Choć od zakończenia tej inwestycji minął już niemal rok, odbyły się – co prawda jednostronne, ale jednak – odbiory, Pani Burmistrz podpisała porozumienie z wykonawcą i doszło do rozliczenia końcowego, trudno odnieść wrażenie, że temat został definitywnie zamknięty.

W odpowiedzi na Państwa pytania oraz w związku z publikacją protokołu kontroli w BIPie, sądzę że warto temat wstępnie podsumować poprzez zebranie wszystkich ważnych stanowisk. Ostateczne rozstrzygnięcie i tak pewnie zapadnie dużo później… W każdym razie myślę, że warto zapoznać się z dokumentacją, aby wyrobić sobie własne zdanie w tej sprawie.

Dokumenty do pobrania:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

26 odpowiedzi na „Giżyckie molo. Temat miesiąca?

 1. dociekliwy pisze:

  nachodzi mnie pytanie……skoro wszyscy widzą, wiedzą a i do tego mają potwierdzenie ekspertów , że coś zostało zrobione niezgodnie lub ze złamaniem prawa…….to dlaczego nikt nie powiadomi odpowiednich organów ścigania?

 2. dociekliwy pisze:

  Ładnie wygląda to „pokazywanie prawdy” ale jak się tak mocniej zainteresować to jest to zwykłe pieniactwo. Wszyscy wiedzą, pokazują , udowadniają……………i co z tego? Bo ja, oprócz zbijania elektoratu wśród niezadowolonych mieszkańców, efektu Pańskiego działa nie widzę.

  • Hmmmm… nie wiem, co mam odpowiedzieć… może: dziękuję za głos w dyskusji. 😉
   Mandat radnego staram się wypełniać najlepiej, jak potrafię, zdając sobie sprawę, że nie wszystkich usatysfakcjonuję.
   A co do owego „elektoratu”… Zawsze mnie nieco bawi to, że inni wiedzą lepiej, co zamierzam robić za kilka lat.
   Kiedyś już o tym mówiłem, że choć lubię mieć zawsze jakiś plan, nigdy nie wybiega on aż tak daleko w przyszłość. Ale jak się czymś zajmuję, staram się to robić najlepiej jak potrafię. I tyle. Jak śpiewał W. Młynarski (chyba): „Róbmy swoje”.
   Pozdrawiam,
   W. Iwaszkiewicz

   • dociekliwy pisze:

    A ja bym jednak prosił o odpowiedź na pytanie początkowe. Bo jak dla mnie Pana odpowiedz to nadal tylko „mówienie”.

 3. mieszkaniec pisze:

  A co zdaniem dociekliwego radny może zrobić więcej niż robi ? ma układać gwiazdobloki na molo ?
  Radny jest właśnie od tego aby znać prawdę i o nie mówić. Radni właśnie do mówienia w interesie wyborców są wybierani.
  Ten akurat radny robi najwięcej ze wszystkich radnych. Należało się przyglądać dokładnie bo radny Iwaszkiewicz akurat sporo zrobił :
  http://www.youtube.com/watch?v=StPE9K5x9e8 – proszę sobie posłuchać. wiem że to reklamówka z odbytych już wyborów…ale wypowiedzi ludzi z miasta, którym radny pomógł.

  • Oooo… Dzięki! 🙂

  • dociekliwy pisze:

   ale ja tego nie neguję, mówię o konkretnej sytuacji związanej z molo. „znamy prawdę” to my prawie wszyscy…………ja tylko mówię, że nic z tego nie wynika. A szkoda.
   I sądzę, że jeśli ktoś ma dowody na to,ze były przekręty to powinien je zanieść odpowiednim władzom, które zrobią z tego użytek. Bo ich publikacja jest tylko publikacją………..i nie niesie za sobą żadnych konsekwencji dla osób winnych bądź odpowiedzialnych.

   • A ja wcale nie uważam tematu mola za zakończony… Tym bardziej, że Komisja Rewizyjna dokonała pewnych ustaleń i na najbliższej sesji na pewno będzie o tym mowa.

   • mieszkaniec pisze:

    Po publikacji Pan też ma wiedzę o przekrętach…i nie doniósł Pan odpowiednim władzom ? Dlaczego – przecież to obywatelski obowiązek!
    Dajmy radnemu pracować – bo on rzeczywiście pracuje i załatwia masę drobnych spraw i pomaga ludziom – nawet jak nikt tego nie widzi i wielu wymaga wiele choć sami do końca nie wiedzą czego od randego można wymagać.

    • PM pisze:

     „Po publikacji Pan też ma wiedzę o przekrętach…i nie doniósł Pan odpowiednim władzom ? Dlaczego – przecież to obywatelski obowiązek!”
     Z ciekawości zapytam – co rozumiecie Panstwo pod pojeciem „odpowiednich wadz”? [dalszą część komentarza wymoderowano ze względu na zbyt radykalną, w mojej ocenie, treść – W. Iwaszkiewicz]

     • dociekliwy pisze:

      w tym mieście „odpowiednia władza” to chyba tylko do Pana Boga

    • dociekliwy pisze:

     ponieważ nie posiadam dokumentów to potwierdzających? to że „przeczytałem w internecie” jednak nie jest dowodem, nieprawdaż?

 4. kate pisze:

  Jeśli chodzi o radnego Iwaszkiewicza-to robi bardzo dużo dla mieszkańców ,sprawy zgłoszone przynajmniej nagłośni i próbuje je załatwić,ale sam głową muru nie przebije,myślę że należałoby pomyśleć nad organizacją spotkań z mieszkańcami przynajmniej raz w miesiącu,żeby mogli naświetlić sprawy ich nurtujące.Mieszkańcy z GG niewiele się dowiedzą(przecież mogłoby to się odbywać w naszej pięknej zbudowanej za nasze pieniądze EKOmaninie,jest tam tyle pomieszczeń!!!),warto dać mieszkańcom szansę na to żeby mogli brać udział w rozbudowie miasta w dobrym kierunku.

 5. ? pisze:

  A może trzeba zatrudnić takiego giżyckiego „Kaplera” który dopilnowałby sposób wykonania miejskich inwestycji, skoro burmistrzowie nie są kompetentni i nie dają sobie z tym rady 🙂
  Hala lodowa z widownią z której nic nie widać, molo z paskudnymi gwiazdoblokami, „monstrum” kładka robiąca wizualne wrażenie, że schody od pasażu zaraz się zawalą ………… zapadające się „ORLIKI” . Warszawska ? zobaczymy, ale już teraz widać, że przynajmniej plac grunwaldzki będzie „skopany”.

 6. moher! pisze:

  Kolego ‚dociekliwy’ —czepiasz się radnego Iwaszkiewicza, a o przekrętach w inwestycjach miejskich tak samo wiesz /nawet z prasy i ludzkich plotek/,więc nic nie stoi na przeszkodzie—abyś zwrócił się z nimi do prokuratury o wyjaśnienie i to w formie pytania, a nie donosu!
  ——-Kolego !!—- myślenie NIE boli.
  >>>Pozdrawiam<<<<!

  • dociekliwy pisze:

   zgadzam sie , myślenie nie boli. jutro pobiegnę do prokuratury i zgłoszę że słyszałem plotkę. Na pewno zajmą się sprawą. myślenie nie boli…….

   • dociekliwy pisze:

    proszę mi podać adres prokuratury do której się można zgłosić w formie „pytania”

 7. moher! pisze:

  ‚Dociekliwy’–nie klej ‚głupa’. Teraz przyssałeś się do mnie, więc nieś prawdy czy plotki do Prokuratury na ul.Gdańskiej. Podaję Ci trasę docelową.Idąc ul.Warszawską skręć w ul.Białostocką ,a jak zobaczysz bardzo dziurawą ulicę o nazwie Gdańska, skręć w lewo i jak zobaczysz nowiutki asfalcik—to rozejrzyj się, a zobaczysz odnowiony pałacyk w którym złożysz ‚pytania o zasłyszanych plotkach’!
  –Pozdrawiam i myślę że tematy na tym forum >>to fakty<<< a nie plotki!

  • dociekliwy pisze:

   jak to ktoś już napisał……….myśl, to nie boli. I z rozmowy o molo zrobiła się paplanina jak w piaskownicy, a szkoda.

   do p. radnego mam pytanie: czy jeśli rada miasta nie zgodzi się na kontrolę NIK to co będzie dalej ze sprawa mola?