Plamy nie daliśmy. Choć meczu nie udało się wygrać, powrót z Białegostoku przebiegał w bardzo dobrych nastrojach, bo przecież i nie o wynik w tym przedsięwzięciu chodziło.
Cieszy nas, że po ostatniej lekcji hokeja, jakiej nam udzielili bardziej doświadczeni koledzy z Podlasia (1:12), udało nam się uzyskać dużo lepszy rezultat; i w dodatku na Ich lodzie.

Po raz kolejny okazało się, że jesteśmy mistrzami trzeciej tercji. Po sobotnim treningu i krótkim przedmeczu, przyznam że zaskakująco zremisowanym 1:1, białostocczanie przystąpili do walki chyba bardziej podrażnieni i zmotywowani, osiągnęli przewagę i po dwóch tercjach wygrywali 4:0 (2:0, 2:0). W trzeciej tercji jednak poukładaliśmy bardziej grę w ataku, a emocje sięgnęły zenitu, gdy na kilka minut przed końcem zrobiło się 4:3. Nie udało nam się jednak zagrać bezbłędnie w obronie i choć ostatecznie tercję wygraliśmy 4:1, w całym meczu ulegliśmy ADH 4:5.

.:: Zobacz więcej filmów z meczu ::.

Pomimo tego wyjazd należy uznać za udany, a białostocczanom należą się duże słowa uznania i podziękowania za przygotowanie imprezy i naprawdę świetną gościnność (no, może poza rywalizacją na lodowisku… 😉 ). W sobotę od 22:00 przeprowadziliśmy wspólny w pełni profesjonalny trening. Uwagi i wskazówki trenerów były bardzo cenne, co chyba później było widać w grze. A już na pewno w wyniku. Trening zakończyliśmy grubo po północy i chyba jako jedni z pierwszych w Polsce wspomogliśmy Wielką Orkiestrę, bo pod lodowiskiem spotkaliśmy już kwestujących wolontariuszy.

Całe wydarzenie udokumentowałem zdjęciami i krótkimi filmami. Zachęcam do obejrzenia galerii.

Odwiedzając inne miejscowości nie mogę jakoś oprzeć się podpatrywaniu zastosowanych rozwiązań. Choć nasze lodowisko uważam za bardzo dobre (w końcu to nowy obiekt), nie mogę się pogodzić z poziomem funkcjonalności kilku rzeczy – chociażby z formą trybun. Myślę, że kiedyś należałoby je przebudować na wzór białostocki, jednocześnie w ten sposób uzyskując powierzchnię np. na szatnie czy pomieszczenia gospodarcze.

lodowisko Białystok

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Giżycka Orkiestra zagrała również w BiałymstokuADH Białystok 5-4 Masters Giżycko

1. taboret pisze:

Trybuny trzeba tak zaprojektować, aby cała tafla lodu była widoczna z każdego miejsca siedzącego – coś mi się wydaje, że na tych w Białymstoku z dalszych miejsc jest to niemożliwe.
    Zastanawiam się kto projektował widownię nie tylko na naszym lodowisku, ale również na przepięknej hali sportowej (to nie ironia) na COS ie (naprawdę wtopa – a szkoda).