Galerii (na razie?) nie będzie

Nie powiodła się sprzedaż działki położonej przy ul. Królowej Jadwigi (pow. 1,1439 ha, nr działki 1286, KW OL1G/00045008/8), na której zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (symbol 19U – tereny zabudowy usługowej) mógłby powstać wielkopowierzchniowy obiekt usługowo-handlowy o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2, zwyczajowo nazywany „galerią handlową”. Jedyny oferent, który wpłacił wadium wycofał się z licytacji….

Przypomnijmy, że cenę wywoławczą tej nieruchomości ustalono na 3.800.000,00 zł. Cóż, zapewne okazała się jednak zbyt wysoką… Losy tej nieruchomości będę jednak śledził z uwagą, ponieważ zbycie tej działki miało być swoistym kołem ratunkowym tegorocznego budżetu. Katastrofy nie będzie, ponieważ Pani Burmistrz była na tyle przewidująca, iż wcześniej (na wszelki wypadek?) uzyskała zgodę Rady na zaciągnięcie kredytu na pokrycie ponad 9 – milionowego deficytu (kredyty i pożyczki w wysokości 7.000.000 zł).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Galerii (na razie?) nie będzie

 1. gizycczanin pisze:

  Kredyty i pożyczki to nie jest sposób na wyciągnięcie giżyckiego budżetu z zapaści, podobnie jak próba sprzedaży działki za wygórowaną cenę w czasie kryzysu i recesji. Pora spojrzeć na realia – zadłużenie miasta w tym roku wzrosło, koszty wzrosły a dochody spadły. Prawdopodobnie nie będzie też wykonany plan dochodów podatkowych.
  Tak oto skrzeczy szara rzeczywistość i odbijają się lata życia ponad stan.
  Rok 2012 i 2013 nie będą łatwiejsze bo kredytów zaciągać już nie można a „sposób” z pożyczką się też nie uda bo pewien wskaźnik mógłby przekroczyć 60 % i zamiast burmistrza moglibyśmy mieć zarząd komisaryczny….a może warto aby tak się stało.

 2. kate pisze:

  Miasto zamiast sprzedawać takie działki powinno wcześniej pomyśleć o budowie na tym terenie budynku i wydzierżawiać pomieszczenia zarabiając na tym pieniądze.Tam powinna być dzielnica USŁUGOWA typu krawiec,szewc kaletnik,itp.,bo tego najbardziej brakuje w Giżycku.

 3. kate pisze:

  jeszcze jedna podpowiedź na wykorzystanie tego placu,można by tam zrobić płatny parking niech zarabia kasę,a jak przyjdą lepsze czasy pomyśleć nad inną inwestycją.

 4. Jasio III S. pisze:

  To są konsekwencje wieloletniego zaniedbywania i ignorowania głosu przedsiębiorców (płatników zasilających budżet). Obce banki z ich dopłatami UE i sklepy wielkopowierzchniowe (także UE) drenują nie tylko kieszenie Polaków (pozbawiając ich pracy zarobkowej) ale i budżety samorządów.Powstały inwestycje nikomu niepotrzebne za grube miliony zł, a będzie brakować na budowę infrastruktury miejskiej (np: zatok postojowych), uzbrojenie nowych terenów itp.

 5. Jasio III S. pisze:

  Co do przetargu to „miasto” , może ogłosić teraz przetarg za połowę ceny wywoławczej. Ale s(wy)przedaż majątku w dołku cenowym to nic dobrego.

 6. kate pisze:

  Samorządy nie powinny brać kredytów i starać się o dotacje unijne na nie potrzebne miastu inwestycje które generują koszy nie przynosząc zysków (konserwacja tych inwestycji też kosztuje),tylko dlatego że Unia daje na to i trzeba ściśle się tego trzymać.Ciekawe jest to że władza zadłuża miasto bez opamiętania,a radni z klubu Razem w tym pomagają nie myśląc o tym że to ich dzieci nie będą miały pracy tu na miejscu i będą spłacały te długi chcąc tu mieszkać.Czy nie przyszedł już czas powiedzieć STOP i zacząć myśleć racjonalnie???,słuchać własnych wyborców i spełniać ich sugestie???